• Головна
  • Правоохоронці конфіскували 100 кілограм небезпечних феєрверків на Житомирщині
10:36, 28 грудня 2012 р.

Правоохоронці конфіскували 100 кілограм небезпечних феєрверків на Житомирщині

На Житомирщині працівники міліції у ході спеціальних профілактичних рейдів по місцях можливого продажу несертифікованої піротехнічної продукції вилучили з незаконної реалізації близько 100 кг або більше 11 тисяч штук різноманітних феєрверків та салютниць.

Правоохоронці конфіскували 100 кілограм небезпечних феєрверків на Житомирщині, фото-1


Як свідчить практика, найчастіше такі факти виявляються поблизу ринків та у місцях стихійної торгівлі. Відтак упродовж двох тижнів грудня правоохоронці провели понад півсотні профілактичних рейдів.

Під час одного з них, на Житньому ринку обласного центру, реалізатор піротехнічної продукції, забачивши міліціонерів, квапливо почав збирати з лотка всю продукцію до господарських сумок.

Згодом чоловік взагалі з місця події зник, залишивши весь товар напризволяще. Втім відповідати на запитання правоохоронців йому все ж довелося. За годину і його, і несертифікований товар було доставлено до райвідділу міліції для з'ясування усіх обставин події.


Відповідно до вимог чинного законодавства, прокоментував ситуацію заступник начальника Управління громадської безпеки Володимир Мазарчук, порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів згідно із статтею 195-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає покарання у вигляді штрафу від тридцяти п’яти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією піротехнічних засобів. Наразі на території області зафіксованого близько десятка подібних фактів.


Водночас перевірялись, окрім ринків, також і заклади торгівлі та суб’єкти господарювання, які мають ліцензії на право провадження даного виду діяльності.

Відтак правоохоронці вкотре нагадують, що безпечність новорічного салюту, такого бажаного атрибуту свята, залежить, у першу чергу, від покупОколо 11 тысяч сомнительных пиротехнических изделий изъяли житомирские милиционеры из незаконной продажиців. Контрафактна піротехніка – це невиправданий ризик і для організаторів феєрверків, і для оточуючих людей. А тому слід керуватись елементарними правилами безпеки.


Сертифікована продукція обов'язково проходить випробування на підприємстві-виробнику і до неї має бути інструкція з використання на державній мові. Якщо її немає – це перша ознака підробки. Особливу увагу зверніть на наявність інформації про реквізити виробників та список небезпечних факторів, пов'язаних із тим чи іншим феєрверком. На упаковці обов'язково має бути вказано і радіус небезпечної зони та термін придатності товару.

0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...