• Головна
  • Рятувальники просять бути обережними на льоду
09:23, 5 січня 2013 р.

Рятувальники просять бути обережними на льоду

За минулу зиму порушили правила поведінки на льоду і втонули чотири рибалки. Наприкінці минулого року, перед новорічними святами під лід провалився та загинув ще один чоловік.

З метою попередження загибелі та травмування людей на водних об’єктах працівниками Територіального управління МНС та Управління Держтехногенбезпеки, спільно із представниками Головдержуправління рибоохорони 4-го січня проведено рейдові перевірки по популярним серед житомирських рибалок місцям вилову риби.

Рятувальники просять бути обережними на льоду, фото-1

 

Під час заходу фахівці проводили роз’яснювальну роботу щодо безпечного поводження на кризі, правил вилову риби, доводили до рибалок сумну статистику минулого року та основні причини трагедій. А також пояснювали як правильно надавати першу медичну допомогу потерпілому при утопленні, охолодженні та вручали любителям зимової рибалки наочну агітацію із життєво важливими правилами безпечного поводження на водоймах.

Аби убезпечити усіх перебуваючи на кризі, рятувальники Житомирщини застерігають: будьте уважні та вкрай обережні на кризі. Перед виходом на лід кожен повинен пам’ятати: щоб не сталося трагедії – потрібно лише дотримуватись елементарних правил безпеки! Слідкуйте за дітьми!

Обережно – лід!

Пам'ятайте, прогулянки на льоду можуть бути вкрай небезпечними. То ж, перед тим, як виходити на лід подивіться, чи немає підозрілих місць: лід може бути неміцним біля стоку води, поблизу кущів, очерету, під кучугурами, у місцях, де водорості опинилися вмерзлими у лід, обминайте ділянки покриті товстим прошарком снігу.

Безпечним вважається лід: для одного пішоходу - лід зеленуватого відтінку, товщиною не менше 7 сантиметрів; для обладнання ковзанки - не менше 10-12 сантиметрів (масове катання - 25 - сантиметрів); масова переправа пішки може бути організована при товщині льоду не менше, ніж 15 сантиметрів. Ні в якому разі не перевіряйте міцність льоду ударом ноги. Катайтеся на ковзанах лише у перевірених та обладнаних місцях. Якщо лід почав тріщати та з'явилися характерні тріщини - негайно повертайтеся.

 

Як що на льоду сталася біда

Широко розкиньте руки по крайкам льодового пролому та утримуйтеся від занурення з головою. Вибирайтеся на лід, наповзаючи грудьми і по черзі витягаючи на поверхню ноги. Головне - пристосовувати своє тіло для того, щоб воно займало найбільшу площу опори. Вибравшись із льодового пролому, відкотіться, а потім повзіть в той бік, звідки ви прийшли. Будьте обережні до самого берега, а там не зупиняйтеся, поки не опинитеся в теплі.

Якщо на ваших очах на льоду провалилася людина, негайно сповістіть, що йдете на допомогу. Підкладіть під себе лижі, дошку, фанеру (це збільшить площу опори) і повзіть на них. Наближайтесь до ополонки тільки повзком, широко розкидаючи при цьому руки. Ремені, шарфи, дошка, жердина, санки або лижі допоможуть врятувати людину. Кидати їх треба за 3-4 метри. Дійте рішуче і швидко - постраждалий швидко мерзне в крижаній воді, мокрий одяг тягне його донизу.

Витягайте постраждалого на лід і повзіть з небезпечної зони. Потім укрийте його від вітру і якнайшвидше доставте в тепле місце, розітріть, переодягніть в сухий одяг і напоїть чаєм.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...