За роботу у вихідні або свята житомирянам можуть платити вдвічі більше

Парламентарі хочуть змінити розмір оплати праці українців у святкові і неробочі дні. Про це йдеться в законопроекті про внесення зміни до Кодексу законів про працю України щодо оплати роботи у святкові і неробочі дні, який зареєстрували у парламенті вчора, 9 січня.

Ініціаторами цього проекту закону є нардеп від КПУ Петро Цибенко і нардеп від Партії регіонів Олександр Стоян.

В пояснювальній записці до законопроекту нардепи зазначають, що вони розробили свій документ, щоб забезпечити належні умови оплати праці людям, які одержують місячний оклад та залучаються до роботи у святковий і неробочий день (якщо така робота провадиться понад місячну норму робочого часу).

«За своєю суттю оплата за роботу у святковий, неробочий та вихідний день повинна розглядатися як винагорода (заохочувальна або компенсаційна виплата).  Натомість на сьогодні  працівник за роботу у вихідний, неробочий, святковий день отримує меншу заробітну плату, ніж за звичайний робочий день, що негативно впливає на виконання виробничих завдань та трудову дисципліну», – наголошують ініціатори законопроекту.

З огляду на це в своєму проекті закону нардепи пропонують внести зміни до Кодексу законів про працю України. Ці зміни полягатимуть в тому, щоб обрахувати оплату роботи у святкові і неробочі дня для працівників, які одержують місячний оклад, у розмірі подвійної середньоденної (годинної) заробітної плати зверх окладу, якщо робота провадилася понад місячну норму робочого часу.

Вголос
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі