• Головна
  • У 2013 році житомирян чекає обвал гривні, безробіття та глибока економічна і політична кризи
15:17, 11 січня 2013 р.

У 2013 році житомирян чекає обвал гривні, безробіття та глибока економічна і політична кризи

Через підтримання стабільного валютного курсу, значення якого не відповідає теперішній ситуації в українській економіці, золотовалютні резерви України виснажилися до критичного рівня. Золотовалютні резерви НБУ будуть скорочуватися і в 2013 році, через зменшення обсягів експорту та збільшення імпортних закупок.

Також резерви Нацбанку зменшуватимуться через високий попит на валюту для погашення зовнішнього боргу України, який на сьогодні складає 132,4 млрд. доларів, повідомляє журнал «Економіст».

Не нададуть підтримки для гривні і надходження від прямих іноземних інвестицій, оскільки діяльність нинішньої влади в напрямку незаконного перерозподілу власності та порушення договірних відносин із інвесторами в країні призвела до падіння інвестиційної привабливості України до рівня 90-х років минулого століття. Сьогодні приватні внутрішні та зовнішні інвестори зайняли позицію очікування зміни влади в країні і не мають наміру вкладати кошти у розвиток української економіки при теперішній системі захисту прав власності в Україні, зазначає журнал «Економіст».

Не радять Нацбанку тримати валютний курс і експерти.

Через те, що НБУ «спалював» резерви заради підтримки стабільності курсу гривні, їх рівень за рік суттєво опустився і сягнув критичної межі. Про це заявив колишній заступник голови НБУ Олександр Савченко.

«Політика підтримки стабільного валютного курсу дуже шкідлива. Чим довше ми тримаємо валютний курс, тим глибша криза нас чекає попереду. Треба переходити до політики коливання курсу. Але Нацбанк повинен взяти на себе відповідальність за інфляцію. А скільки це може тривати? Ми зараз підійшли до критичної межі резервів», - сказав він.

Журнал «Економіст» нагадує, що за останній місяць 2012 року золотовалютні резерви НБУ зменшилися на 830,7 млн. доларів і на 31 грудня 2012 року склали 24,55 млрд. доларів., тоді як на початку 2012 року вони дорівнювали 31,364 млрд. доларів, а у 2011 році – 38,35 млрд. доларів. Крім того 16,025 млрд. дол. валютних резервів вкладені у цінні папери із різним терміном погашення та 1,958 млрд. доларів – у золото. Загалом на підтримання стабільного курсу долара у 2012 році було втрачено 6,8 млрд. доларів, а у 2011 році – 6,5 млрд. доларів.

Таким чином у розпорядженні НБУ для підтримки стабільного курсу долара на 2013 рік залишилося (за мінусом резервів у цінних паперах та золоті) 6,5 млрд. доларів, що вказує на високу ймовірність обвалу гривні наприкінці року, оскільки у 2013 році витік капіталу із країни інтенсифікується, а МВФ не надасть уряду кредитних ресурсів для підтримання курсу через те, що західний світ не влаштовує наявність в Україні «політичних в’язнів». Також варто додати ще і геополітичну позицію Росії, яка реалізовує свої імперські амбіції щодо прискорення процесів поглинання залежних від неї країн та розширення сфери політичного та економічного впливу. В результаті Україна знову таки понесе економічні збитки від чергового шантажу зі сторони Російської Федерації у вигляді зменшення обсягів надходження від експорту та зростання вартості природного газу. Фактично Україна знаходиться у міжнародній ізоляції.

Отже відсутність довгострокової стратегії та недипломатична політика нинішньої влади призведуть в найближчому майбутньому до серйозних економічних проблем в Україні. У випадку зростання курсу долара до 10 грн. і вище автоматично зростає вартість критичного імпорту – автомобільного пального, природного газу та лікарських препаратів. Це в свою чергу призведе до зростання загального рівня цін в країні та падіння реальних доходів і відповідно рівня життя українців. Сюди варто ще додати падіння промислового виробництва та масові звільнення із роботи, які вже розпочались. Все це створить умови для політичної нестабільності та зміни влади в Україні. А вибір методів якими це буде відбуватися залежатиме від настроїв населення та рівня спротиву теперішній владі…

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...