• Головна
  • Виконавчий комітет схвалив проект бюджету Житомирської міської ОТГ на 2020 рік
10:30, 18 грудня 2019 р.
Надійне джерело

Виконавчий комітет схвалив проект бюджету Житомирської міської ОТГ на 2020 рік

Виконавчий комітет схвалив проект бюджету Житомирської міської ОТГ на 2020 рік

Під час позачергового засідання виконавчого комітету було схвалено проект місцевого бюджету Житомирської міської  об’єднаної територіальної громади на 2020 рік.

За словами директора департаменту бюджету та фінансів міської ради Діни Прохорчук, головний фінансовий документ ОТГ напрацьований з урахуванням змін, внесених до Бюджетного та Податкового кодексів України та інших законодавчих актів, що стосуються місцевих бюджетів та міжбюджетних відносин. 

Так, у 2020 році Житомирська міська ОТГ планує отримати 2575,8 млн грн надходжень. Видаткова частина бюджету за прогнозом складатиме 1998,1 млн грн..

Близько 77,0 млн.грн. у проєкті бюджету передбачені  на здійснення видатків на боргові та гарантовані зобов'язання  за кредитними  договорами з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Північною Екологічною Фінансовою Корпорацією (НЕФКО).

"Найбільше коштів з місцевого бюджету спрямують на освіту, житлово-комунальне господарство, охорону здоров’я, сферу фізичної культури і спорту, а також  соціальний захист населення, інші видатки. Основні надходження до бюджету традиційно плануються за рахунок податку на доходи фізичних осіб, акцизного податку, податку на майно, єдиного податку, інших джерел  доходів", - зауважила Діна Прохорчук.

Посадовець назвала податок на доходи фізичних осіб бюджетоутворюючим і зазначила, що за рівнем надходжень даного податку Житомир займає 8 місце серед обласних центрів України.

Серед особливостей формування  місцевого бюджету можна  фінансист відзначила, зокрема те, що видатки на оплату послуг комунальним закладам охорони здоров’я з 1 квітня 2020 року здійснюватися  за договорами з Національною службою здоров’я щодо медичного обслуговування населення в рамках програми медичних гарантій відповідно до Закону України "Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення".

Нововведення  також стосуються  субвенції із соціального захисту. Із 2020 року припиняється надання субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення окремих програм соціального захисту населення. Видатки на ці цілі здійснюватиме Міністерство соціальної політики України за окремою програмою державного бюджету напряму через департаменти соціальної політики.

"У лютому 2020 року Житомирська міська ОТГ отримає додатково 18 мільйонів гривень держсубвенції на виплату зарплатні освітянам. Кожного року нас недофінансовували, бо під час формування проєкту держбюджету не враховувалася реальна кількість учнів, що навчаються у житомирських школах. Орієнтувалися на застарілі дані. Завдяки спільній роботі народного депутата від Житомира Ігор Герасименко та виконавчих органів міської ради нам вдалося досягнути домовленостей з Міністерством освіти  України і зменшити дефіцит на ці 18 мільйонів гривень", - поінформував під час засідання виконавчого комітету Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

У подальшому проект рішення міської ради «Про бюджет Житомирської міської об’єднаної територіальної громади на 2020 рік» буде внесено на розгляд  і затвердження Житомирської міської ради.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Житомир #виконавчий комітет #проект #бюджет #Житомирська міська ОТГ #2020 #фінанси
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...