• Головна
  • Члени комітету ВРУ з питань охорони здоров'я з робочим візитом відвідали Житомир
10:15, 28 січня 2020 р.
Надійне джерело

Члени комітету ВРУ з питань охорони здоров'я з робочим візитом відвідали Житомир

Члени комітету ВРУ з питань охорони здоров'я з робочим візитом відвідали Житомир

27 січня 2020 року Житомир відвідали депутати Комітету Верховної Ради України з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування.

Спочатку депутати відвідали обласний онкологічний диспансер, обласний протитуберкульозний диспансер, Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

А далі провели робочу нараду в приміщенні ОДА.

Голова Житомирської обласної державної адміністрації Віталій Бунечко звітував перед членами Комітету про стан в галузі здоров'я Житомирщини та умови підготовки до медичної реформи. За його словами, на початок січня 2020 року пацієнтами підписано близько мільйона декларацій, а це більше 80% від усього населення області.

Під час робочої наради депутатами Комітету було проведено аналіз рейтингових показників та питання проблематики обласного онкологічного диспансеру, обласного протитуберкульозного диспансеру, Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. 

Однією з найбільших проблем в галузі охорони здоров'я є онкозахворюваність населення.

Динаміка поширеності злоякісних новоутворень в області за останніх п’ять років показує зростання. На кінець 2015 року знаходилось на обліку онкохворих 28768. Станом на 01.01.2020 р. знаходиться на обліку в облонкодиспансері 31 тисяч 690 онкологічних хворих, що складає 2595,6 на 100 тис. населення. 

Нагальною проблемою є пізнє звернення населення за медичною допомогою. Питома вага занедбаних випадків (ІV стадія захворювання) по Житомирській області - 20,8% (в абсолютних цифрах - 737 хворих). В області на останній стадії захворювання за медичною допомогою звернувся кожен п'ятий хворий, коли можливості для лікування вкрай обмежені, або й взагалі були відсутні.

Проте однією з основних причин смертності в області є хвороби системи кровообігу - біля 70% від загальної кількості смертельних випадків. 

Одним з найбільш тривожних явищ останніх років є стрімке зростання смертності від хвороби, зумовлений вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ). Упродовж 2001-2018 рр.  ця хвороба посідає друге місце серед причин смерті у класі інфекційних та паразитарних хвороб.

Проаналізувавши усі питання депутати Комітету підсумували:

Якщо умовно покласти на одну чашу терезів здоров’я, а на другу — всі інші цінності світу, то здоров’я переважатиме. Значущість охорони здоров’я важко перебільшити. Усім відомо, що здоров’я та охорона здоров’я стосуються усіх і кожного. Потреба в послугах з охорони здоров’я є найвищою і постійною впродовж усього життя. У системі охорони здоров'я зроблено дуже багато корисних речей, але для підвищення соціального рівня життя людини потрібно підвищувати якість та доступність послуг охорони здоровя, тож планується реалізувати багато цікавих та ефективних проектів. І Житомирщина - не виключення.

Голова підкомітету з питань фармації та фармацевтичної діяльності Сергій Кузьміних наголосив:

В Україні у 2018 р. була запроваджена електронна система охорони здоров'я e‑Helth. Це перший крок до відмови від застарілої паперової звітності. Вся медична документація буде переведена в електронний вигляд. Основна мета впровадження електронної системи охорони здоров'я — мінімізувати шахрайство і корупційні схеми.

Також він розповів про впровадження інформаційного туру регіонами України:

Тур включає інформаційні заходи для власників закладів охорони здоров’я, що надають спеціалізовану медичну допомогу, а також головних лікарів та профільних економічних заступників цих закладів в кожній області України. Тур відбувається за підтримки проєктом USAID "Підтримка реформи охорони здоров’я". З 1 квітня 2020 року Програма медичних гарантій запрацює у повному обсязі. Це перелік медичних послуг, які держава гарантує пацієнту безоплатно.

Програма медичних гарантій приходить на заміну псевдобезкоштовній медицині. До програми увійдуть послуги первинної, амбулаторно-поліклінічної, стаціонарної медичної допомоги, а також екстреної, паліативної допомоги та медичної реабілітації. Спеціалізовані медичні заклади мають бути готові до контрактування з НСЗУ, щоб отримувати кошти з національного бюджету за принципом "гроші йдуть за пацієнтом".

Члени комітету ВРУ з питань охорони здоров'я з робочим візитом відвідали Житомир, фото-1
Члени комітету ВРУ з питань охорони здоров'я з робочим візитом відвідали Житомир, фото-2
Члени комітету ВРУ з питань охорони здоров'я з робочим візитом відвідали Житомир, фото-3
Члени комітету ВРУ з питань охорони здоров'я з робочим візитом відвідали Житомир, фото-4
Члени комітету ВРУ з питань охорони здоров'я з робочим візитом відвідали Житомир, фото-5
Члени комітету ВРУ з питань охорони здоров'я з робочим візитом відвідали Житомир, фото-6
Члени комітету ВРУ з питань охорони здоров'я з робочим візитом відвідали Житомир, фото-7
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомир #житомирщина #житомирська область #комітет охорони здоров'я #медицина #медична реформа
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...