• Головна
 • Дидактичні матеріали для НУШ: що необхідно придбати вчителю
Реклама
13:06, 4 лютого 2020 р.

Дидактичні матеріали для НУШ: що необхідно придбати вчителю

Реклама
Дидактичні матеріали для НУШ: що необхідно придбати вчителю

Як обрати лише необхідні дидактичні матеріали для нової української школи? Ми розкажемо, як належним чином укомплектувати кабінети початкових класів без перевищення бюджету.

Що таке дидактичний матеріал для НУШ

Дидактика — це один із основних розділів педагогіки, який широко використовується з метою підготовки до школи, дошкільного навчання та всебічного розвитку дитини в домашніх умовах. Її головна мета — проведення навчального процесу для дітей у формі гри, за допомогою спеціальних навчальних засобів і матеріалів. Саме вони й називаються дидактичними.

Кожен навчальний кабінет НУШ, окрім меблів, дошок і техніки, потребує обов’язкового укомплектування дидактичними матеріалами. Для того, щоб легше було обрати все необхідне (наприклад, в спеціалізованих інтернет магазинах), Їх можна умовно розділити на групи.

Який буває дидактичний матеріал для школи

Єдиної загальноприйнятої класифікації поки не існує, так як самі дидактичні матеріали для нуш є дуже бажаними та обов'язковими в школах України , і їх можна виокремити наступні категорії:

 1. За поділом на зони:

Ви вже, мабуть, знаєте, що навчальний простір нової української школи обов’язково потребує відповідного зонування. Міністерством запропоновано поділ на такі зони:

 • Зона відкриттів

 • Зона новин

 • Зона матеріалів

 • Комунікативна зона

 • Тематична зона

 • Зона відпочинку

 • Зона вчителя

Кожна з них повинна укомплектовуватись дидактичними матеріалами відповідно до спрямування. Чи не найбільше різних дидактичних матеріалів потребує тематична зона. Але, наприклад, зону відкриттів також потрібно оснастити маршрутними та настільними іграми, іграми на розвиток логіки, матеріалами для творчості. У зоні новин знадобляться різні списки: днів народження, запланованих класних заходів, календар свят, магнітні картки тощо. В зону матеріалів потрібно закупити матеріали для творчості, карти, таблиці, словники.

 1. За поділом на класи:

 • дидактичний матеріал для 1 класу НУШ — найбільша категорія серед усіх початкових класів, містить розгорнутий перелік принципово нових навчальних засобів для першокласників. Цей перелік уже декілька разів змінювався, доповнювався сучаснішими товарами та продовжує вдосконалюватися. Сюди входять всі необхідні навчальні засоби й додаткове обладнання, що допоможе вчителю успішно адаптувати першокласників до школи та навчального процесу. Всі ці дидактичні матеріали яскраві, цікаві та зрозумілі для дітей віком 5-6 років. Іноді вони зовні більше нагадують іграшки та розважальні матеріали, аніж навчальні засоби, — особливо тим, хто навчався за класичним радянським підходом.

 • дидактичний матеріал для 2 класу НУШ — різнокольоровий і привабливий, але вже більш інформативний, з чіткішим поділом за освітніми галузями. Весь дидактичний матеріал для 2 класу обов’язково відповідає вимогам сучасної освіти, тут ви не знайдете застарілих навчальних засобів та тьмяних пошарпаних карток.

 • дидактичний матеріал для 3 класу НУШ — допомагає учням здобути більш поглиблені знання та компетенції, засвоєння яких вимагають правила НУШ. Дидактичний матеріал для 3 класу допомагає учням поступово звикати до оцінювання результатів навчання, довших уроків, домашніх завдань і вивчення складніших тем.

Дидактичні матеріали для НУШ: що необхідно придбати вчителю, фото-1
 1. За освітніми галузями:

 • Для математичної галузі;

 • Для природничої галузі;

 • Для мовно-літературної галузі;

 • Для іншомовної галузі;

 • Для технологічної галузі;

 • Для соціальної та здоров’язбережної галузі;

 • Для мистецької галузі;

 • Для STEM-освіти.

Критерії вибору дидактичних матеріалів для НУШ

Обираючи навчальні засоби для початкової школи, обов’язково зверніть увагу на наступні критерії:

 1. Якість і сучасний дизайн. Дидактичні матеріали повинні приваблювати й зацікавлювати дітей, заохочувати їх до навчання.

 2. Довговічність. Щоб не оновлювати дидактичні матеріали щомісяця, потрібно одразу закупити зносостійкі та практичні у використанні навчальні засоби. Адже молодші школярі досить часто ще не засвоїли повною мірою правила обережної поведінки з роздатковим матеріалом.

 3. Безпечність використання. Наприклад, дидактичні матеріали для 1 класу не повинні містити занадто дрібних деталей чи мати гострі кути.

 4. Кількість. Обов’язково подбайте про те, щоб у кожному класі учні були забезпечені достатньою кількістю дидактичних матеріалів — як для виконання завдань у групах, так і для індивідуальної роботи.

 5. Відповідність затвердженому плану навчання. Не потрібно закуповувати матеріали, що не приноситимуть користі для навчання, адже в такому разі вони перетворяться на іграшки.

Де купити дидактичні матеріали для школи

Для того, щоб допомогти школам укомплектувати навчальні приміщення і з мінімальними затратами коштів і часу, звертайтеся до спеціалізованих постачальників навчального обладнання для НУШ. Звертайтеся — вам допоможуть обрати все необхідне з величезного асортименту товарів. Обирайте лише дійсно необхідні дидактичні матеріали — згідно з рекомендованим переліком МОНУ!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...