Як обрати лише необхідні дидактичні матеріали для нової української школи? Ми розкажемо, як належним чином укомплектувати кабінети початкових класів без перевищення бюджету.
Що таке дидактичний матеріал для НУШ
Дидактика — це один із основних розділів педагогіки, який широко використовується з метою підготовки до школи, дошкільного навчання та всебічного розвитку дитини в домашніх умовах. Її головна мета — проведення навчального процесу для дітей у формі гри, за допомогою спеціальних навчальних засобів і матеріалів. Саме вони й називаються дидактичними.
Кожен навчальний кабінет НУШ, окрім меблів, дошок і техніки, потребує обов’язкового укомплектування дидактичними матеріалами. Для того, щоб легше було обрати все необхідне (наприклад, в спеціалізованих інтернет магазинах), Їх можна умовно розділити на групи.
Який буває дидактичний матеріал для школи
Єдиної загальноприйнятої класифікації поки не існує, так як самі дидактичні матеріали для нуш є дуже бажаними та обов'язковими в школах України , і їх можна виокремити наступні категорії:
За поділом на зони:
Ви вже, мабуть, знаєте, що навчальний простір нової української школи обов’язково потребує відповідного зонування. Міністерством запропоновано поділ на такі зони:
Зона відкриттів
Зона новин
Зона матеріалів
Комунікативна зона
Тематична зона
Зона відпочинку
Зона вчителя
Кожна з них повинна укомплектовуватись дидактичними матеріалами відповідно до спрямування. Чи не найбільше різних дидактичних матеріалів потребує тематична зона. Але, наприклад, зону відкриттів також потрібно оснастити маршрутними та настільними іграми, іграми на розвиток логіки, матеріалами для творчості. У зоні новин знадобляться різні списки: днів народження, запланованих класних заходів, календар свят, магнітні картки тощо. В зону матеріалів потрібно закупити матеріали для творчості, карти, таблиці, словники.
За поділом на класи:
дидактичний матеріал для 1 класу НУШ — найбільша категорія серед усіх початкових класів, містить розгорнутий перелік принципово нових навчальних засобів для першокласників. Цей перелік уже декілька разів змінювався, доповнювався сучаснішими товарами та продовжує вдосконалюватися. Сюди входять всі необхідні навчальні засоби й додаткове обладнання, що допоможе вчителю успішно адаптувати першокласників до школи та навчального процесу. Всі ці дидактичні матеріали яскраві, цікаві та зрозумілі для дітей віком 5-6 років. Іноді вони зовні більше нагадують іграшки та розважальні матеріали, аніж навчальні засоби, — особливо тим, хто навчався за класичним радянським підходом.
дидактичний матеріал для 2 класу НУШ — різнокольоровий і привабливий, але вже більш інформативний, з чіткішим поділом за освітніми галузями. Весь дидактичний матеріал для 2 класу обов’язково відповідає вимогам сучасної освіти, тут ви не знайдете застарілих навчальних засобів та тьмяних пошарпаних карток.
дидактичний матеріал для 3 класу НУШ — допомагає учням здобути більш поглиблені знання та компетенції, засвоєння яких вимагають правила НУШ. Дидактичний матеріал для 3 класу допомагає учням поступово звикати до оцінювання результатів навчання, довших уроків, домашніх завдань і вивчення складніших тем.