Велика кількість об’єктів, які отримали економію належить до галузі освіти. Внаслідок ефективної експлуатації будівель 36 закладів освіти отримали 685 460, 70 грн.
Відповідно до Положення про стимулювання заходів з енергоефективності кошти було спрямовано на матеріальне стимулювання працівників, які сприяли зниженню споживання енергоносіїв та послуг.
Директор школи №19 Лариса Білоконь розповідає:
Поспілкувавшись з керівниками та завгоспами шкіл та дитячих садочків можна виокреми ряд спільних заходів, які вплинули на економію ресурсів. До них можна віднести:
- ефективне використання автоматичного регулятора тепла, який дає змогу регулювати теплоспоживання (знижувати температуру на вихідні дні, нічні години тощо);
- утеплення труб в підвальному приміщенні;
- заміна вікон та дверей на енергозберігаючі;
- промивка тепломереж.
Крім твердих заходів з енергоефективності надзвичайно важливим заклади відмічають комунікаційну складову та просвітницьку роботу з учнями.
Положення про стимулювання заходів з енергозбереження - важливий елемент системи енергоменеджменту міста, який дозволить додатково зацікавити муніципальні заклади зменшувати споживання теплової енергії та заощаджувати бюджетні кошти.
На разі, заклади вже планують свої майбутні заходи в сфері енергозбереження, адже розуміють, що досягнувши економію можна значно поліпшити і заклад і надати своїм працівникам мотивацію продовжувати працювати та розвиватися.