• Головна
  • Приміщення Житомирського онкологічного диспансеру може в будь-який момент розвалитись
15:00, 1 лютого 2013 р.

Приміщення Житомирського онкологічного диспансеру може в будь-який момент розвалитись

Приміщення Житомирського обласного онкологічного диспансеру знаходиться в аварійному стані і може розвалитись. Про це говорилося на черговому засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. 

Сьогодні обласний онкологічний диспансер має найгірше приміщення серед обласних онкодиспансерів України. Будівлі Житомирського обласного онкодиспансера введені в дію у 1964 році проектною потужністю 120 ліжок.

Забезпеченість онкологічними ліжками одне з найнижчих в Україні і складає 1,64 ліжка на 10 тис. населення області. По Україні цей показник складає 2,55 на 10 тис. населення. Дефіцит ліжкового фонду складає 60%. У зв'язку з цим значна кількість онкологічних хворих області лікується в закладах загальнолікарняної мережі, що не дає можливості забезпечити комплексне та комбіноване лікування і негативно впливає на виживання хворих та підвищує смертність населення від злоякісних новоутворень.

Таким чином, єдина в найбільш постраждалій від Чорнобильської аварії в області спеціалізована лікувальна установа онкологічного напряму вимушена існувати у фізично та морально застарілих, аварійних приміщеннях. У діючих будівлях постійно проводиться поточний ремонт. За потреби та виходячи із реальних фінансових можливостей, виконуються роботи з капітального ремонту окремих вузлів, ділянок, мереж, конструкцій, переобладнання приміщень.

Але навіть такі кроки не забезпечують належного функціонування лікувального закладу. Така ситуація загрожує обваленню стін, перекриття та будівель в цілому, що створює небезпеку для життя та здоров'я працівників, хворих та відвідувачів. Враховуючи те, що кількість захворювань щороку збільшується, диспансер не може надати хворим якісні медичні послуги згідно з існуючими нормами та термінами.

Обласною державною адміністрацією проведено значну роботу щодо вирішення питання будівництва обласного онкологічного диспансеру. При цьому за рахунок видатків з обласного бюджету виготовлено проектно-кошторисну документацію “Будівництво (добудова) приміщень Житомирського обласного онкологічного диспансеру”.

Враховуючи таку ситуаці, на комісії було вирішено підготувати звернення до Кабінету Міністрів України про виділення коштів з державного бюджету.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...