• Головна
  • Сухомлин: АМУ запропонувала власну Концепцію змін до Конституції
15:00, 24 лютого 2020 р.
Надійне джерело

Сухомлин: АМУ запропонувала власну Концепцію змін до Конституції

Сухомлин: АМУ запропонувала власну Концепцію змін до Конституції

Асоціація міст України презентує Концепцію змін до Конституції щодо місцевого самоврядування та територіальної організації влади і пропозиції до проєкту Закону. Про це під час обговорення в ОДА проєкту змін до Конституції щодо децентралізації наголосив Житомирський міський голова Сергій Сухомлин, голова Житомирського РВ АМУ.

Асоціація міст України на сьогодні єдина, хто підготував як концептуальне бачення, так і текстові пропозиції до законопроєкту конституційних змін щодо місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Мери готові до діалогу та переконані, що позиція громад має бути врахована. Адже саме на них лежить відповідальність за надання якісних послуг та створення гідних умов життя для громадян, що і є метою реформи, яку мають закріпити зміни до Конституції.

Зокрема, Сергій Сухомлинвисловив сумніви щодо доцільності надання префекту повноважень звертатися до Президента щодо припинення (призупинення) повноважень голови і ради ОМС: "Наприклад, коли держава недодає освітньої субвенції на зарплату вчителів, а відповідальність за невиплату зарплати нестиме голова, що може стати підставою для припинення (призупинення) його повноважень".

АМУ пропонує запровадити дворівневе місцеве самоврядування, а не трирівневе, як це було в законопроєкті. Тобто на первинному рівні залишити муніципалітети, на вторинному рівні - області. Проміжну ланку у вигляді районних або окружних рад в Асоціації вважають зайвою, оскільки вона буде тільки гальмувати прийняті на місцевому рівні рішення непотрібними бюрократичними процедурами.

Сергій Сухомлин, озвучив і пропозицію замінити неукраїнське слово "префект" на "урядник".

Правління Асоціації міст України, членами якого є мери Житомира та Баранівки, 18  лютого у Києві схвалило:

  • Концепцію змін до Конституції України в частині місцевого самоврядування та територіальної організації державної влади (завантажити)
  • та пропозиції до проєкту Закону України «Про внесення змін до Конституції України щодо місцевого самоврядування та територіальної організації державної влади» (завантажити). 

Асоціація міст України надіслала ці документи Президенту України, Верховній Раді та Кабінету Міністрів і звернулася з проханням врахувати їх при публічному обговоренні конституційних змін.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Житомир #Асоціації міст України #Сергій Сухомлин #Концепція змін до Конституції
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...