• Головна
  • В Житомирі знову можуть подорожчати тютюн і алкоголь
13:50, 5 лютого 2013 р.

В Житомирі знову можуть подорожчати тютюн і алкоголь

Міністерство доходів і зборів планує запровадити акцизні марки нового зразка з трирівневим захистом від підробки та підвищити вартість вже наявних.

Інновація передбачена в проекті постанови Кабінету Міністрів «Деякі питання маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів», повідомляють «Коментарі», посилаючись на Міндохзборів.

«Запровадження нових марок є одним з етапів створення комплексної системи обліку обороту алкогольних напоїв і тютюнових виробів. Система буде контролювати торгівлю підакцизними товарами на всіх етапах - виробництво, оптові поставки, роздрібний продаж тощо», - зазначили у відомстві.

На думку експертів Міндоходів, прийняття проекту цієї постанови забезпечить ефективний державний контроль за обігом підакцизних товарів і своєчасне надходження коштів до державного бюджету від сплати акцизного податку.

«Передбачені заходи захистять споживачів від фальсифікованої продукції та убезпечать від отруєння неякісною продукцією та іншої шкоди, якої можуть завдати контрафактні товари», - пояснюють у міністерстві.

Крім того, відомство пропонує підвищення вартості акцизних марок, оскільки розмір плати за них не збільшувався з 2008 року, тоді як виробники підняли ціни на свою продукцію за цей час у кілька разів.

«Наприклад, мінімальна ціна на горілку в 2008 році становила 14 грн, а в 2013 році - 30,1 грн, - зростання склало більш ніж 2,2 рази. Разом з тим середня ціна сигарет з фільтром у 2012 році складала 9,43 грн, що в порівнянні з 2008 роком більш ніж в 2,8 рази (3,34 грн.)», - наголосили в Міндоходів.

Нагадаємо, Міністерство доходів і зборів України було організовано указом Президента від 24 грудня 2012 року шляхом реорганізації Державної податкової служби України та Державної митної служби України. На відомство покладена функція з адміністрування єдиного внеску на загальнообов´язкове державне соціальне страхування.

Оголошення
live comments feed...