• Головна
  • За рік житомирські МНСники врятували майже 200 жителів області
16:20, 5 лютого 2013 р.

За рік житомирські МНСники врятували майже 200 жителів області

За 2012 рік житомирські рятувальники ліквідовали 2121 пожежу і врятовали життя 80 мешканцям обалсті. Загалом за минулий рік під час різного роду надзвичайних пригод і ситуацій врятовано життя 198 мешканцям області.

У 2012 році на території області зареєстровано 10 надзвичайних ситуацій. На пожежах у с. Сущани Олевського району, смт Городниця Новоград-Волинського району, м. Коростишеві загинули люди. Чотири надзвичайні ситуації пов’язані з масовими харчовими отруєннями.

Дуже важливою ланкою в роботі рятувальників, наголосив Микола Олещенко, є проведення профілактичної роботи, адже для попередження лиха використовується значно менше ресурсів, ніж для подолання його наслідків. Роз’яснювальна робота серед населення має бути доступною і системною, люди мають знати елементарні правила безпеки.

Рівень відповідальності осіб, причетних до надзвичайних пригод і ситуацій, що сталися через їх недбальство, неуважність, непрофесіоналізм, буде підвищуватися. По-іншому бути не може, оскільки ця сфера діяльності пов’язана із життєзабезпеченням людей. Районна ланка, впевнений Микола Олещенко, через органи прокуратури першою має реагувати на подію. По кожній пожежі має проводитись службове розслідування.

Ще одним пріоритетним напрямком роботи підрозділів МНС є ревізія всіх об’єктів, які можуть бути передумовою для виникнення надзвичайних ситуацій. Серед споруд, що створюють реальну загрозу мешканцям області, - водонапірна гребля на р. Тетерів у Житомирі, греблі на р. Ірша у м. Малині, на р. Случ у м. Новограді-Волинському.

Головний рятувальник області Ігор Нікітчук акцентував на роботі рятувальних служб у зимовий період. Так, спільно з органами виконавчої влади в області було влаштовано 70 пунктів обігріву для перебування та харчування безпритульних осіб, організовано роботу 57 соціальних патрулів з метою виявлення людей, які потерпають від переохолодження, і доставки їх до медичних закладів та пунктів обігріву. Усього надано допомогу 1,5 тис. громадянам.

Загалом по Україні, зауважив заступник директора Департаменту управління рятувальними силами МНС України Петро Коротинський, кількість надзвичайних ситуацій у порівнянні з попереднім роком зменшилась на 4%, а кількість жертв – на 15%. При загальноукраїнському збільшенні кількості пожеж число загиблих на пожежах зменшилося на 4%. Петро Коротинський оцінив роботу рятувальників області позитивно, окресливши основні завдання, що стоять перед службою: відновлення місцевих підрозділів пожежної охорони, підвищення готовності сіл за рахунок покращення матеріально-технічної бази пожежно-рятувальних підрозділів, відпрацювання взаємодії зі Збройними Силами, підвищення рівня відповідальності посадових осіб.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...