• Головна
  • Житомирські рятувальники тренувались витягувати людей з води
09:17, 6 лютого 2013 р.

Житомирські рятувальники тренувались витягувати людей з води

У Житомирі на найбільшій водоймі обласного центру, річці Тетерів, відбулося практично-показове тренування з організації пошуку і рятування людей на воді у зимово-весняний період.

Тренування проводилося з метою перевірки готовності сил та засобів до пошуку і рятування людей у зимово-весняний період, а також для удосконалення практичних навичок при виконанні завдань за призначенням.

Учасники заходу оглянули спеціалізовану техніку, водолазне і рятувальне спорядження та ознайомилися з їх характеристиками, методами використання тощо.

Під час практичної частини тренування водолази комунальних аварійно-рятувальних служб продемонстрували порядок дій щодо порятунку людини, яка провалилася під лід, та засоби, за допомогою яких здійснюються рятувальні операції - рятувальний круг, «кінець Александрова», «соломинка» (спеціальний надувний рукав), драбина або дошка.

Водолаз у спеціальному гідрокостюмі та спорядженні спустився під кригу та дістав на поверхню тренувальний манекен, продемонструвавши цим, як саме ведеться пошук людини, яка потрапила під кригу.

Однак, не завжди рятувальники можуть опинитися поруч. Тому не зайвою виявилась й демонстрація вправ із самопорятунку. Фахівці радять рибалкам брати із собою не тільки вудки та снасті, але й мобільний телефон, мотузку, дошку, термос із гарячим чаєм та будь-який великий цвях - саме ним можна при нагоді вчепитися за слизьку крижану поверхню та вибратися з води на кригу.

Крім того, штатний лікар-водолаз детально пояснив слухачам та представникам засобів масової інформації правила надання першої долікарської допомоги постраждалим, які тривалий час перебували у крижаній воді.

Як зауважив заступник начальника територіального управління МНС в області Олег Держанівський, «упродовж зимового періоду минулого року на водних об’єктах області загинуло 4 людей. У більшості випадків причиною трагічних наслідків стала халатність та необережність мешканців під час перебування на кризі, зимової риболовлі тощо. Але ми не в змозі поставити рятувальника біля кожного відпочиваючого на кризі. Тому тим, хто вирушає на водойми, знадобляться і поради щодо оснащення та використання  засобів для само порятунку, і застереження, до яких варто дослухатися, аби не випробовувати на собі гірку долю необачних людей».

Рятувальники Територіального управління МНС в області звертаються до усіх громадян із проханням бути вкрай обережними під час перебування на кризі. Зокрема, радять стежити за тим, де проводять вільний час ваші діти, нагадувати їм про небезпеку прогулянок та забав на льоду. А під час відлиги слід взагалі утриматись від виходу на кригу.

До проведення заходу були залучені: особовий склад аварійно-рятувального загону спеціального призначення Територіального управління МНС України у Житомирській області, Житомирська обласна комунальна спеціалізована аварійно-рятувальна служба та міська комунальна рятувальна служба на воді..

Оголошення
live comments feed...