• Головна
  • Житомир відвідали експерти ПРООН
11:00, 12 березня 2020 р.
Надійне джерело

Житомир відвідали експерти ПРООН

Житомир відвідали експерти ПРООН

У місті Житомирі 11 березня відбувся робочий візит експертів для оцінки результатів проєкту "Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій в муніципальному секторі України" реалізованого ПРООН за підтримки Глобального екологічного фонду.

Заступник міського голови Світлана Ольшанська на зустрічі з експертами проєкту зазначила основні етапи реалізації проєкту:

"Котли на біомасі (солом’яні пелети), які були надані проєктом, в ДНЗ № 10 та ЗОШ №1 було встановлено у 2015 році. Частка місцевого співфінансування була спрямована на підготовку відповідних будівельних майданчиків та оплату будівельно-монтажних робіт. Проєкт вдалось реалізувати за короткий проміжок часу – протягом одного року. В результаті вдалося досягти суттєвого скорочення споживання природного газу в двох навчальних закладах міста, при цьому вартість опалення знизилась у півтора-два рази".

"Із 2015 року ПРООН сприяє переходу міста Житомира до відновлювальних джерел енергії й використанню біомаси як палива для теплопостачання. Адже це дозволяє місту досягати значного збільшення ефективності опалення та гарячого водопостачання соціальних об’єктів, таких як школи та дитячі садки, а також заощаджувати кошти і знижувати викиди парникових газів у атмосферу", – розповіла керівник експертної групи Убавка Діздаревич.

"Для нас проєкт ПРООН за підтримки Глобального екологічного фонду є важливим та дієвим інструментом переходу від традиційних на альтернативні види енергії. Набутий досвід містом використовується при реалізації інших проєктів з використанням біомаси, зокрема в проєктах з розвитку системи централізованого теплопостачання" – зазначив директор департаменту економічного розвитку міської ради Микола Костриця.

В рамках робочого візиту експерти штаб-квартири ПРООН разом з представниками департаменту економічного розвитку міської ради відвідали котельні дошкільного навчального закладу №10 та загальноосвітньої школи №1, які було встановлено в рамках проєкту ПРООН за підтримки Глобального екологічного фонду "Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій в муніципальному секторі України", а також обговорили питання можливої подальшої співпраці.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Житомир #експерти #ПРООН #проєкт
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...