• Головна
  • Журавський - найбільший порушник виборчого законодавства на Житомирщині?
11:43, 6 лютого 2013 р.

Журавський - найбільший порушник виборчого законодавства на Житомирщині?

Народний депутат Віталій Журавський, який переміг торік на виборах до Верховної Ради у 66 окрузі, вважається найбільшим порушником виборчого законодавства на Житомирщині. Про це заявив обласний координатор громадянської мережі “Опора” Тарас Чмут, повідомляє Репортер Житомир.інфо.

Репортер1

Репортер1

 

Як відомо, 66 округ охоплює Малинський, Коростишівський, Володарсь-Волинський, Брусилівський, Радомишлськьий, Народицький, Черняхівський райони Житомирської області. Народний депутат Віталій Журавський, який переміг торік на виборах до Верховної Ради у 66 окрузі, вважається найбільшим порушником виборчого законодавства на Житомирщині. Про це заявив обласний координатор громадянської мережі “Опора” Тарас Чмут. Як відомо, 66 округ охоплює Малинський, Коростишівський, Володарсь-Волинський, Брусилівський, Радомишлськьий, Народицький, Черняхівський райони Житомирської області.

“Журавський використовував так званий бюджетний адмінресурс. Мова про використання бюджетних коштів, скажімо, для програми відновлення доріг у північних районах, що входили до округу цього кандидата у депутати, який заявляв, що це його заслуга. Також у пакетах із символікою кампанії Журавського через “Укрпошту” виборцям давали телетюнери, які мали розповсюджувати у рамках виконання соціальних ініціатив Президента”, - розповідає Тарас Чмут, повідомляє ЧАС.

Експерт стверджує, що це не єдине зловживання з боку Журавського. Він розпочав свою виборчу кампанію значно раніше за встановлені законом терміни через діяльність свого благодійного фонду, який займався непрямим підкупом виборців.
“Надавалася разова матеріальна допомога виборцям у розмірі 100-200 гривень. Вже не кажучи про якісь дрібні прохання, на кшталт встановлення дверей чи надання іншої допомоги”, - веде далі координатор “Опори”.

На запитання, хіба можна вважати злочином подібне сприяння виборцям, Тарас Чмут відповідає категорично. “Це маніпуляція виборцями. В обов’язки народного депутата не входить вирішення таких проблем. Для цього йому б вистачило і статуса депутата обласної ради, а парламентар має писати закони”, - переконаний Тарас Чмут.

Викликає занепокоєння встановлення перемоги Віталія Журавського у його мажоритарному окрузі. Є зафіксовані факти, коли в окружній виборчій комісії на колінах переписували протоколи на користь кандидата. Одразу після 28 жовтня були оприлюднені різні результати голосування в ОВК та на сайті ЦВК, які згодом були відкореговані. “Крім того, в ОВК були привезені незапломбовані бокси із бюлетенями з його округу. Це все може свідчити про спотворення волевиявлення на виборах 2012 року”, - застерігає експерт.

На думку Тараса Чмута, вищезазначені випадки ілюструють і моральну сторону народного депутата. “Якщо така людина нечесним шляхом стала депутатом, то навряд чи він є чесним”, - резюмує координатор мережі “Опора” у Житомирській області.

Оглядач Юрій Градовський вважає виборчу кампанію Журавського прикладом блюзнірства. “Іноді складалось враження, що прийшов директор великої будівельної організації із гаслом: “Побудую, відремонтую, проведу, подарую!”, - говорить Градовський.

Оглядач говорить, що кампанія Журавського більше нагадувала шоу із перерізанням стрічок
“Так ремонтували міст у селі Рижани Володарськ-Волинського району, який ремонтують ще й досі. Розповіли всім навколо, що це лише заслуга Віталія Журавського, що міст почали ремонтувати. До цього декілька років він був в планах щодо ремонту – типовий проект під вибори. І почалося: поставили великий біг-борд з буслом, нагнали старезних тракторів, перекопали все навколо, виділили з бюджету 650 тисяч гривень. У бюджеті области на 2013 рік закладено ще 9,8 мільйони гривень для ремонту цього моста. До чого ж тут Журавський?” – обурюється Юрій Градовський.

Додає, що Журавський хоч і родом із Володарськ-Волинського, проте не може бути народним обранцем. “Вважаю, що такі особи не мають права не те що представляти інтереси українців у найвищому законодавчому органі держави, а й обиратися депутатом будь-якої сільської ради, позаяк позиція його брехлива та аморальна навіть на людський погляд, не говорячи вже про християнський, за яким він маскується. Чого лише варті були намагання заткнути рота громаді через одіозний закон про наклеп, ініційований цим горе-демократом. Навіть фракція Партії регіонів засудила його, а Янукович таки порадив зняти з розгляду. Чого ще очікувати українцям від цього «християнина» – виїзних судів-трійок чи депортацій до Сибіру?” – нарікає Градовський.

І врешті виникає питання, звідки кошти у Журавського на таку дороговартісну кампанію в окрузі. Журавський раніше курував у Київській міській державній адміністрації на посаді заступника міського голови повернення коштів інвесторам “Еліта-Центр”, які стали заручниками будівельної афери. За інформацією одного із членів організації “Об’єднання вкладників “Еліта-Центр”, чиновник отримував від вкладників хабарі для вирішення питання отримання житла.

“Нас ошукали, і таким чином ми “попали на гроші” двічі. Цей “Голохвастов” скористався нашим горем і нажився на цьому. Коли ми запитували пізніше людей, які прикривалися його іменем, коли вже отримаємо ключі від квартир хоч би в іншому будинку, ті розводили руками. Я особисто проклинаю день, коли повірив і віддав останні заощадження. Таких “наївних” виявилоя кілька сотень”, - розповів один із вкладників “Еліта-Центр”, який став жертвою нової афери.

Нагадаємо, що Віталій Журавський подав до суду на три сайти та телеканал «1+1» через те, що вони нібито поширювали неправдиву інформацію про депутата. Він ЗМІ він хоче майже 300 тисяч гривень. Про це повідомляє сайт Житомир.info, який пов’язують із нардепом Віталієм Журавським.

Сюжет програми "Гроші" від 1+1, присвячений Віталію Журавському

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...