• Головна
  • У ЖДУ імені Івана Франка відбувся Десятий методичний ярмарок
16:15, 6 лютого 2013 р.

У ЖДУ імені Івана Франка відбувся Десятий методичний ярмарок

У Житомирському державному університеті імені Івана Франка відбувся Десятий методичний ярмарок, присвячений методичним досягненням освітянських кіл області в 2012 році, який вже став гарною традицією започаткованою ще з 2004 року.

Як повідомляє прес-центр університету, мета проведення заходу - показ напрацювань педагогічних працівників, пропаганда їх творчих досягнень у навчальному процесі та науково-методичній діяльності; презентація сучасних педагогічних технологій, інноваційних методів навчання, науково-методичних, навчальних та практичних матеріалів.

Відкрив ярмарку виконуючий обовʼязки  ректора ЖДУ імені Івана Франка Петро Саух. «Цей ярмарок ювілейний. Уже 10 років ми робимо такі заходи. Це демонстрація того, що ми рухаємося до європейських зразків освіти. На цьому ярмарку завжди демонструються найкращі напрацювання, доробки, які були зроблені кожною кафедрою, кожним навчальним закладом різних рівнів акредитації за цілий рік. Основне – поділитися досвідом. Сьогодні маємо розуміти: освіта дуже швидко і мобільно змінюється. Навіть на Давоській зустрічі говорили про те, що сучасний університет – не той університет, який був раніше. Ми маємо тримати руку на пульсі.

Ярмарки, виставки подібного типу дають можливість бути в курсі справи постійно. Це надзвичайно важливо. Без обміну досвідом навіть всередині університету важко рухатися вперед. Закликаю уважно ознайомитися з тим, хто, що робить, які є напрацювання в університеті. Ми ж з радістю будемо переймати досвід, який сьогодні представляють різні навчальні заклади, які входять до нашого комплексу, і які не входять», - зазначив Петро Саух.

Привітав із першим проміжним ювілеєм учасників виставки начальник управління освіти і науки Житомирської ОДА Олександр Пастовенський. «Ця виставка для освіти дуже цінна. Кожна ваша знахідка, кожна робота, кожне наукове відкриття спрямовані в тому числі й на те, щоб поліпшити рівень професійної підготовки педагогічних кадрів. Без цього забезпечити тривалі, постійні, позитивні тенденції в освіті неможливо. Ми надзвичайно цінуємо цю виставку. Вона нам необхідна як повітря.

Бажаю успіхів всім нам, ярмарку, університету і нехай процвітає освітня галузь Житомирщини», - сказав начальник управління освіти і науки Житомирської ОДА.Цьогоріч у ярмарку, який традиційно проводиться під час зимових канікул студентів, знову взяли участь усі 42 кафедри університету і центр післядипломної освіти та довузівської підготовки. Вперше презентував відвідувачам ярмарки свої досягнення експериментально-тематичний центр навчальної та науково-дослідницької діяльності, створений при ЖДУ імені Івана Франка у жовтні минулого року. Також приїхали показати свої здобутки та перейняти досвід навчальні заклади міста та області, які входять до навчально-науково-виробничого комплексу ЖДУ імені Івана Франка «Полісся» та не входять до його складу.

Найбільший інтерес у відвідувачів методичної ярмарки викликали «віртуальна лабораторія» кафедри хімії, прилади для проведення лабораторних робіт кафедри фізики та методичні розробки з німецької мови для студентів, які вивчають інформатику, кафедри іноземних мов.

 «Приємно брати участь у такому гарному освітянському заході як методичний ярмарок. Для ліцею, як члена ННВК «Полісся» ЖДУ імені Івана Франка, це гарна традиція обміну досвідом, і своєрідний підсумок втілення новітніх ідей, результат творчого потенціалу викладача. Це те, що сприяє професійній самореалізації освітян, виявленню і поширенню педагогічного досвіду», - прокоментувала директор Житомирського обласного педагогічного ліцею Людмила Корінна.

Поділилась враженнями щодо методичного ярмарку і заступник директора з навчальної роботи Житомирського базового фармацевтичного коледжу Ірина Бойчук: «Хоч коледж давно співпрацює з кафедрами і викладачами ЖДУ імені Івана Франка, ми вперше брали участь у огляді методичних досягнень освітянських кіл області, які проводить університет. Сьогодні нас зацікавило багато методичних і наукових напрацювань, які стосуються суспільних, гуманітарних дисциплін і, певною мірою, філологічних, адже у нас вивчається латинська мова та іноземна мова за професійним спрямуванням.

Особливу увагу звернули на орфографічно-практичні напрацювання кафедри української мови, кафедри іноземних мов щодо німецької мови, адже в Україні переважна більшість представників фармацевтичних корпорацій з Німеччини. Багато цікавого почерпнули із того, що презентували кафедри природничого факультету. Нам також було чим поділитися з колегами і приємно, що викладачі університету достатньо приділяли уваги нашій експозиції».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...