• Головна
  • Профспілки виступають проти підвищення тарифів на комуналку
17:04, 8 лютого 2013 р.

Профспілки виступають проти підвищення тарифів на комуналку

Ціна на газ, яка сплачується зараз населенням, цілком покриває затрати на його видобуток та транспортування до кожного будинку в Україні. Про це заявив заступник голови Федерації профспілок України (ФПУ) Сергій Українець на зустрічі з з керівником місії Міжнародного валютного фонду (МВФ) в Україні Крістофером Джарвісом та постійним представником фонду в Україні Максом Альєром.

На думку членів делегації ФПУ та інших профспілкових об'єднань, наразі для підвищення цін на газ для населення немає жодних економічних підстав.

«Розрахунки показують, що максимальна собівартість видобутку газу трьома провідними газодобувними компаніями становить близько 300 грн за 1 тис. куб. м. Транспортування газу по Україні не перевищує 200 грн/тис. куб. м. Отже цілком економічно обґрунтованою ціною має бути ціна близько 500 грн. Таким чином нинішня ціна, яку платить населення України, - 720 - 800 грн, вже зараз значно перевищує ту, яка повинна бути. Більш того, велика частина цієї різниці спрямована на сплату податків до бюджету», - пан наголосив Українець.

Представники профспілок також піддали критиці висновки експертів МВФ, зазначивши, що в них не містяться серйозних економічних аргументів, які можна сприймати, як економічно обґрунтовані.

Вони також наголосили на тому, що важко погодитися з твердженням експертів, що підвищення цін на газ змусить населення ще більше економити його. Представники профспілок зазначили, що населення і без того стало споживати значно менше газу: якщо 5 років назад споживалось близько 20 млрд куб. м, то зараз - 16,5 - 17 млрд куб. м.
Профспілкові представники зазначили, що якщо допустити тиск більш високих цін на населення, то може дійти до того, що люди просто почнуть відмовлятися від споживання газу, переходячи на інші види опалення - дрова, солому, вугілля.

Також представники профспілок запропонували провести під егідою МВФ зустріч експертів від профспілок, відповідних міністерств, державних регуляторів, і детально розглянути структуру і обґрунтування затрат на видобуток і транспортування газу, виробництво і доставку тепла, електроенергії, щоб разом переконатися у необхідності чи навпаки - передчасності підвищення цін і тарифів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...