• Головна
  • Як захиститися від шахраїв у режимі віддаленої роботи
Новини компаній
15:30, 27 березня 2020 р.

Як захиститися від шахраїв у режимі віддаленої роботи

Новини компаній

На сьогодні робота у віддаленому режимі стає не примхою, а необхідністю. І якщо у корпорацій та великих компаній є фахівці у сфері безпеки, і гроші на розвиток цієї сфери, то як захистити свої дані рядовому співробітнику, переведеному на віддалену роботу? Пірінгове, наскрізне, медове, структурне шифрування, блокчейн, захист з використанням рухомої мети – всі ці способи дієві, але застосовуються, в основному, організаціями.

Питання безпеки роботи в Інтернеті – одне з головних для великих корпорацій та компаній. Перші номери IT-сфери – корпорації Intel, IBM та Microsoft працюють над розвитком гомоморфного кодування даних, біометричне кодування найчастіше застосовується у повсякденному житті, а двофакторну аутентифікацію успішно використовують такі відомі компанії як, наприклад, онлайн покер-рум PokerStars та Google.

Псевдобескоштовні сервіси

Віддалена робота для офісних співробітників – ситуація нештатна. «Білі комірці», як правило, звикли працювати під надійним захистом системних адміністраторів і проблеми безпеки не стоять для них на першому місці. У такій ситуації пильність знижується, як і захист від кіберзагроз. Як і в інших нештатних ситуаціях, шахраї проявляють підвищену активність, знервованість і тиск зовнішніх обставин – їх найголовніший союзник. В основному, намагаючись триматися в тренді, зловмисники пропонують псевдобескоштовні сервіси: платформи для проведення відеоконференцій, онлайн-навчання, підписки на онлайн-кінотеатри, фейкові мобільні додатки для доставлення їжі й т.п. Крім цього підвищується ризик проведення інсайдерських атак з використанням співробітників, і атак з метою шпигунства. Треба пам’ятати, що перш ніж перейти на сайт, треба перевірити його надійність – це збереже не тільки нерви, а іноді й гроші.

Співробітники фінансових установ, телеком-операторів та IT-компаній так і зовсім під постійним прицілом, основний інтерес шахраїв – крадіжка грошей і персональних даних. Відомі приклади, коли початковою точкою входу шахраїв був саме співробітник на «віддаленці» – так, у 2017 році кіберзлочинці проникли до одного з банків, атакувавши системного адміністратора, який заходив на сервер підприємства з домашнього комп'ютера. Пам’ятайте, що шахраї бувають не тільки на вулиці, а й у мережі.

VPN-підключення

Немає таємниці в тому, що багато користувачів вдома використовують VPN-підключення, щоб заходити до сайтів, заблокованих по регіональній ознаці. Коли це ваш домашній комп’ютер, зламування сторінки або поштової скриньки – це тільки ваші проблеми. Все інакше, коли ви працюєте вдома. Не зважаючи на численні поради по організації захищеного каналу, існує високий ризик неправильного VPN-підключення, при якому домашній комп'ютер співробітника виявиться за межами периметрових засобів захисту компанії, проте VPN буде встановлюватися відразу з критично важливими сегментами корпоративної мережі. Оперативність реакції на загрози теж буде знижена.

Не варто розслаблятися при роботі з дому. Пам'ятайте, що ваш персональний комп'ютер у даній ситуації – не особисто ваша справа, не забувайте про обережність при роботі з електронною поштою та файлами. Також обов'язково розділяйте особисті та робочі інструменти, адреси, перевіряйте, щоб зв'язок підтримувався тільки у призначених для роботи програмах, а встановлені вони були тільки з офіційних джерел (бравих піратів серед нас багато, але краще не ризикувати). Якщо разом з вами пристроєм користуються інші члени сім'ї, донесіть до них думку, що не варто чіпати ці інструменти, а також нагадайте їм про правила цифрової гігієни, щоб уникнути установки шкідливого ПЗ.

Хмарні сервіси

Як захиститися від шахраїв у режимі віддаленої роботи, фото-1

Використовуйте корпоративні хмарні сервіси для спільної роботи над документами. При відсутності таких й використанні довільних файлових сховищ уважно налаштовуйте доступи та стежте за тим, щоб помилково не зробити документ доступним всьому Інтернету або людині зі списку контактів, яка не має відношення до вашої організації.

Антивіруси

Пам'ятайте, що антивіруси придумали не просто так, їх робота може бути непомітна, але вони дійсно потрібні. Якщо у вас не встановлено антивірусні програми – ви потенційна жертва шахраїв.  Також використовуйте різні паролі на різних інтернет-ресурсах. Складайте тільки складні паролі з букв різного регістру, символів і цифр. Де можливо, використовуйте двофакторну аутентифікацію. Не лінуйтеся, це рятує в багатьох випадках.

Як працювати вдома

Для тайм-менеджменту існує безліч програм, де можна розписати собі завдання та плани, проте почати варто з простого: не порушуйте режим та приступайте до роботи у звичний час, скажімо, о 9 ранку. Намагайтеся не відкладати складні завдання «на потім», але й не забувайте про перерви на обід, в які потрібно повністю відключитися від справ. Не забувайте пити воду, не знижуйте фізичну активність та постарайтеся облаштувати робоче місце комфортно. Найголовніше – не піддавайтеся паніці та усвідомте, що ця ситуація – тимчасова й тому потрібно підтримувати звичний розпорядок дня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Останні новини
Оголошення
live comments feed...