• Головна
  • Нацбанк підтвердив, що при купівлі валюти все ще потрібен паспорт
13:59, 11 лютого 2013 р.

Нацбанк підтвердив, що при купівлі валюти все ще потрібен паспорт

Нацбанк пояснив, що проведення валютно-обмінних операцій здійснюється на підставі документів, що дають можливість з’ясувати резидентність фізичної особи, пишуть Контракти.

Для фізичної особи-резидента це - паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон без відмітки, що підтверджує постійне проживання за кордоном, посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон, що видане в Україні, посвідчення біженця, що видане в Україні, посвідка на постійне проживання в Україні.

Для фізичної особи-нерезидента це - національний паспорт громадянина іншої держави, паспорт громадянина України для виїзду за кордон з відміткою в паспорті про постійне проживання за кордоном, акредитаційна картка, видана Міністерством закордонних справ України.

Під час здійснення валютно-обмінних операцій, незалежно від суми операції, касовий працівник за допомогою ксерокса робить копію першої та другої сторінки паспорта громадянина України. У разі пред’явлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон або національного паспорта громадянина іншої держави касовий працівник знімає ксерокопію першої сторінки та за наявності відмітки про постійне місце проживання також і цю сторінку, у разі пред’явлення посвідки на постійне проживання – здійснюється ксерокопіювання машинозчитуваної сторінки (сторінки даних) посвідки на постійне проживання.

Зазначені сторінки засвідчуються відбитком штампа каси банку, фінансової установи та разом з квитанцією про здійснення валютно-обмінної операції підшиваються в документах дня банку, фінансової установи. Відбиток штампа проставляється таким чином, щоб його центральна частина розміщувалася на фотографії фізичної особи.

Під час купівлі у фізичної особи залишку іноземної валюти меншого, ніж номінальна вартість мінімальної банкноти, що перебуває в обігу, копіювання документів, на підставі яких здійснена ідентифікація фізичної особи, не здійснюється.

Банк, фінансова установа, керуючись вимогами пункту 5.16 глави 5 Інструкції, може доповнювати у квитанції за формою №377-К необхідну кількість рядків для заповнення ідентифікаційних даних фізичної особи.

Під час проведення валютно-обмінних операцій на суму, що перевищує 50 тис. гривень, але яка не перевищує 150 тис. гривень, копія реєстраційного номера облікової картки платника податків не знімається та в документах дня не зберігається.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...