• Головна
  • За тиждень на Житомирщині сталось 19 пожеж і загинуло 15 людей. Хроніки катастроф
14:30, 11 лютого 2013 р.

За тиждень на Житомирщині сталось 19 пожеж і загинуло 15 людей. Хроніки катастроф

За минулий тиждень до оперативно-рятувальної служби «101» надійшло 91 повідомлення про надзвичайні події або загрозу їх виникнення. Серед них 19 пожеж, 4 дорожньо-транспортних пригод, 36 звернень про надання допомоги організаціям та населенню. Всього під впливом різних факторів в області 15 осіб загинули та 17 травмовані.

Загиблих та врятованих від вогню майже порівну.

5 лютого у селищі Головине Черняхівського району внаслідок хлопка газоповітряної суміші виникла пожежа на п’ятому поверсі у трикімнатній квартирі п’ятиповерхового житлового будинку. На місці події вогнеборцями виявлено 52-річного власника квартири, який ледве подавав ознаки життя. Рятувальниками МНС та медиками швидкої проводилися реанімаційні заходи, проте врятувати життя чоловікові не вдалося. Його дружина, 1961 року народження, із значними опіками госпіталізована до реанімаційного відділення Черняхівської центральної районної лікарні. Вогнем знищено домашні речі. На гасіння пожежі залучались два бойових розрахунки рятувальників з Черняхіва.

5 лютого до опікового відділення обласної лікарні з діагнозом «отруєння продуктами горіння» госпіталізована мешканка м. Житомир, 1941 р.н., та її 47-річний син. Крім того жінка отримала термічний опік очей, а чоловік – значні опіки ніг. У той день він під дією алкоголю заснув на дивані з цигаркою у руці, чим спричинив загорання. Мати, відчувши запах диму, спробувала підняти сина. Коли це не вийшло, самотужки стала гасити пожежу. У лікарню жінка потрапила у вкрай тяжкому стані та згодом померла. На разі лікарі роблять усе, щоб урятувати чоловікові ноги.

8 лютого сталася пожежа у селі Івановичі Червоноарміського району. Вже за 15 хвилин 2 відділення вогнеборців були на місці події.  Горів шлакоблочний сарай, вогонь від якого поширився на дерев’яну прибудову. Площа горіння складала близько 100 кв. м. Існувала ймовірність, що вогонь може перекинутись на житловий будинок, адже всі споруди розташовані впритул. Завдяки швидкому реагуванню вогнеборців вдалося не тільки локалізувати пожежу, але й врятувати 74-річну господарку. Вогнем знищено дах сараю, прибудову, домашнє майно та 2 т сіна. Причиною загоряння стало коротке замикання в електромережі.

10 лютого на пункт зв‘язку пожежно-рятувальної частини Романівського району надійшло повідомлення про те, що в одному з приватних будинків райцентру з вікон виходить дим. По прибуттю на місце події рятувальники виявили сильне задимлення в усьому будинку і невеликий осередок загоряння – в одній із кімнат тліла підлога перед топковим отвором та дверна пройма. Під час гасіння пожежі у суміжній маленькій кімнатці, у якій вміщувалося лише ліжко, вогнеборці виявили тіло 90-річної господарки.

Того ж дня о 20:04 у с. Сонячне Житомирського району загорілася дерев’яна адмінбудівля одного з приватних транспортних підприємств. Вогнем знищено внутрішнє оздоблення в двох приміщеннях. На гасіння залучалось 3 відділення рятувальників. Причина пожежі встановлюються.

За тиждень на території області сталося 20 випадків травматизму, через які 11 осіб загинули та 10 травмовані.

З 3-го по 7 лютого від отруєння алкоголем загинули троє чоловіків у різних районах області. Втопився у канаві з водою мешканець с. Корощино Олевського району.

8 лютого до опікового відділення обласної лікарні із значними опіками госпіталізовано однорічного та чотирьохрічного хлопчаків з Андрушівського та Олевського районів. Наступного дня до реанімаційного відділення Андрушівської ЦРЛ з опіком окропом обличчя потрапив 5-річний мешканець смт Червоне. 10 лютого 90-річня жителька с. Руденька Ємільчинського району невдало розпалювала піч так, що отримала опік гомілки.

Зима завдає черговий удар.

4 лютого у с. Велика Рача Радомишльського району, внаслідок снігового навантаження, зруйновано 70 кв. м покрівлі Будинку культури. Загиблих та травмованих немає. Загроза іншим будівельним конструкціям відсутня. 6 лютого у с. Крушники Малинського району зруйновано 126 кв. м даху сільського клубу. Безпосередньо постраждалих теж не має, але деякий час сельчани будуть без культурного дозвілля.

7 лютого через інтенсивне танення снігу та захаращення сміттям водовідвідних споруд підтоплені три будинки у с. Скурати Малинського району. Особовим складом 30 професійного пожежного посту Територіального управління МНС в області здійснювалось відкачування води із підтоплених домогосподарств. Проведене виїзне засідання районної комісії ТЕБ та НС, на якому схвалений план дій щодо очищення водовідвідних споруд. 9 лютого у м. Новоград-Волинський, по вул. Пархоменко, рятувальники місцевої частини проводили роботи по відкачці води з підтопленої садиби.

Якщо виникла загроза повені, пам’ятайте!

Зберігайте спокій, уникайте паніки. Зберіть необхідні документи, цінності, ліки, продукти та інші необхідні речі. Надавайте допомогу дітям, інвалідам та людям похилого віку. Вони підлягають евакуації в першу чергу. По можливості негайно залишіть зону затоплення. З виходом з будинку вимкніть електро- та газопостачання, загасіть вогонь у грубах. Зачинить вікна та двері, якщо є час - закрийте вікна та двері першого поверху дошками (щитами). Підніміться на верхні поверхи. Якщо будинок одноповерховий - займіть горищні приміщення. До прибуття допомоги залишайтеся на верхніх поверхах, дахах, деревах чи інших підвищеннях, сигналізуйте рятівникам, щоб вони мали змогу швидко вас знайти. Перевірте чи немає поблизу постраждалих, надайте їм, по можливості, допомогу. Потрапивши у воду, зніміть з себе важкий одяг і взуття, відшукайте поблизу предмети, якими можна скористатися до одержання допомоги. Не переповнюйте рятувальні засоби (катери, човни, плоти та інше).

Авіакатастрофа?

7 лютого о 14:30 до оперативно-координаційного центру Територіального управління МНС в області надійшло повідомлення про те, що на полі поблизу села Княжин Чуднівського району виникла авіаційна подія з літаком АН-2. Літак здійснював переліт з міста Рівне до Полтави. У літаку льотчик був один. За попередніми даними, при проходженні смуги туману пілот втратив орієнтацію та допустив зіткнення літака із землею. Внаслідок пригоди він отримав рублену травму голови та був доставлений до районної лікарні. До місця події було направлено відділення рятувальників з міста Чуднів. Вони вжили заходів щодо попередження займання літака.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...