
У «Каньйон» вночі пускають 16-річних підлітків: громадські активісти провели рейд
Житомирянці Вероніці кілька днів тому виповнилось 16 років. Але це не стало для неї перешкодою, щоб потрапити у нічний клуб «Каньйон», що у центрі міста, повідомляє Перший.
О 23.00 дівчина-волонтерка під пильним наглядом активістів громадської організації «Наш дім – Житомир» купує квиток на дискотеку. У касі не запитують, скільки їй років і не просять пред’явити паспорт.
Купівлю квитка і похід дівчини у нічний клуб знімають на камеру громадські діячі, які цими вихідними провели рейд по житомирським клубам, щоб вияснити, чи виконується рішення обласної ради щодо перебування неповнолітніх у нічних закладах після 23.00.
«Відповідно до рішення Житомирської обласної ради від 28 вересня №81, неповнолітнім заборонено знаходитись після 23.00 у нічних закладах чи клубах. Ми вирішили перевірити, як це рішення виконується у Житомирі», - розповідає активістка Ніна Кулеша.
Хлопці і дівчата із громадської організації разом із волонтеркою заходять до клубу і бачать, що у залі повно молоді, яка на вигляд ще не досягла повноліття. Звісно, ніхто не признається, що йому немає 18, і активісти знаходять лише одну дівчину, яка чесно каже – їй 16-ть і батьки дозволяють їй бути в клубі до 5 ранку.
Відповідати за те, що підлітки без нагляду дорослих перебувають у нічному закладі мають батьки.
«Часто батьки і не знають, що їхні діти після 23.00 спокійно сидять у барах чи нічних клубах. За законом, якщо підлітка ловить міліція, то батьки мають сплатити штраф за те, що не догледіли своє чадо», - каже активістка.
Представники громадської організації Ніна Кулеша і Олена Ковальчук обурюються, що нічні клуби нівелюють рішення обласної ради.
Більше того, як розповідає волонтерка Вероніка, часто підлітки тишком-нишком тікають з дому до клубу, доки батьки сплять.
«У нічному клубі ми говорили із чоловіком, який назвався директором. Він нас переконував, що навіть якщо у нього і є неповнолітні у залі, вони не п’ють алкоголь», - каже Ніна Кулеша.
Активісти переконують, що без тиску громадськості виконувати рішення облради і не пускати до клубів неповнолітніх ніхто не буде.
«Насправді рейд треба проводити із представниками соціальної служби та міліцією, аби зафіксувати факт перебування у нічному клубі підлітка. Тому наш рейд націлений в першу чергу на те, щоб поінформувати громадськість про проблему, яка існує. Дуже багато дітей знаходяться вночі у клубах. Якщо їх зловлять під час рейду міліціонери, то батьки заплатять немалий штраф. Тому ми хочемо, щоб батьки були пильними, а власники нічних клубів – совісними і виконували усі рішення обласної ради, які їх стосуються», - каже активістка Ніна Кулеша.
У громадській організації переконують, що цей рейд у них перший, але не останній.
Уже наступної суботи молодь піде в інший житомирський клуб, щоб перевірити, чи можуть неповнолітні порушити закон і без перешкод зайти після 23.00 до нічного закладу.
Оголошення
15:16, 2 квітня
live comments feed...