• Головна
  • Будинок престарілих на Житомирщині: у теплі та затишку, але не вдома
15:58, 13 лютого 2013 р.

Будинок престарілих на Житомирщині: у теплі та затишку, але не вдома

У цьому Бердичівському геріатричному пансіонаті доживають віку майже 200 людей. У більшості з них рідних взагалі немає. Але найтяжче тим, кого привезли сюди здорові та заможні діти. І таке нині, на жаль, не рідкість, повідомляє ICTV

10 років Марія Іванівна живе в пансіонаті. Дітей не мала, чоловіка поховала. З єдиним племінником не вжилася. Тож зважилася на відчайдушний крок: пішла в будинок для літніх людей і поки ні разу не пошкодувала.

«Я попала до раю. Нас добре годують, миють», - каже мешканка Бердичівського геріатричного пансіонату Марія Лужан.

Тут годують чотири рази на день.

«У нас кожного дня – м'ясо, риба, хліб, крупи, овочі, фрукти, випічка», - розповідає завідувачка їдальні Бердичівського геріатричного пансіонату Поліна Ревенко.

Подбали тут і про відпочинок стареньких. Для любителів книги – бібліотека. Для спортсменів - бігова доріжка та велотренажер. А ще - пенсіонери під постійним медичним наглядом.

Щоправда, самі лікарі нарікають: грошей на препарати замало. На місяць лише 40 гривень на людину. І це при тому, що старенькі постійно хворіють. Та викручуються, як можуть. Аби їм жилося комфортно, персонал економить кожну копійку, навіть ремонт робить самотужки.

За право жити тут самотні віддають 75% своєї пенсії. За стареньких, які мають дітей, ті мають платити щомісяця майже по 3 тисячі гривень. Українці поки таких нащадків зазвичай засуджують, та й старенькі воліють животіти одиноко, тільки б залишитися в рідній домівці.

А ось у Європі все інакше - приміром, у Швейцарії життя в спеціальних пансіонах – за українськими мірками, просто казка - тут просторі кімнати, у кожного своя кухня, салони краси та фітнесу, за кожним особливий догляд.

За такі райські умови частково платять самі люди, решту покриває страховка, і додає місцева влада. За найбідніших розраховується держава. Профільне українське міністерство поки зважає на вітчизняний менталітет.

«На даний час, ми працюємо над тим, щоб якомога більш послуг надавати людині вдома. Тому що зокрема людям похилого віку властиве перебування вдома», - каже директор департаменту соціальних послуг Міністерства соцполітики України Ірина Тарабукіна. 

Нині в Україні понад 50 тисяч пенсіонерів доживають віку в будинках для престарілих. Тут знаходять друзів, а дехто навіть кохання. Та все ж, навіть за найкомфортніших умов, у цих людей старість

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...