08:54, 15 лютого 2013 р.

15 лютого. Цей день в історії

15 лютого святкують Стрітення. Це свято входить своєї датою в християнський календар, як один з найзначніших пам’ятних днів, які відзначаються усім християнським співтовариством протягом майже двох тисячоліть і стоїть в одному ряду з такими важливими подіями, як Різдво Христове, Хрещення Господнє, Великдень і т. д.

Подія, яка відзначається 15-го лютого, на 40-ий день після того, як Христос був народжений в наш світ Дівою Марією більше двох тисячоліть тому, нерозривно пов’язана з непорушними традиціями іудейського народу і знаходиться в частині закону, який передав їм Сам Бог. Священний обряд, що чиниться батьками немовляти, який став первістком чоловічої статі в кожній юдейській родині, котра шанує закон Божий, наказує його принесення до Святилища для вірного представлення перед Господом.

Це відбувається також і в пам’ять про позбавлення від поразки Ізраїльських первістків в ніч виходу євреїв з Єгипту, а також переслідує своєю метою закінчення обряду остаточного очищення матері малюка. При вчиненні даного обряду передбачається принесення матір’ю немовляти жертовного однорічного ягня, або двох молодих голубів. Більш докладно, за даними проекту DilovaMova.com, це описується у Святому Писанні - Біблії, в третій Книзі Мойсеєвій, Левіт глава 12. За Писанням Діва Марія принесла до Єрусалимського храму двох молодих голубів. В храмі в ті дні служив один святий старець, на ім’я Симеон.

У свій час він так забажав бачити обіцяного Богом месію, Ізбавителя Ізраїльського, що Господь Духом Святим передбачив йому, що він не побачить своєї смерті, доки не побачить Христа Господнього. Симеон був дуже похилого віку, але тоді в той день по натхненню він прийшов у храм. Більш детально це подія описана в Євангелії від Луки у другій главі з 25-го вірша. Вперше свято Стрітення Господнього в історичних документах згадується вже в IV столітті нашої ери.

Це був день, який завершував цілий сорокаденний святковий цикл з дня Різдва Христового. У християнські календарі він увійшов й тому, що подія, яка згадується в цей день є не тільки знаковою, але й одною з ключових моментів, які свідчать про високу місію, яку поклав Бог на Ісуса Христа. У цей День ми вітаємо всіх християн із цим Великим святом! Бажаємо всім Божих благословень, розради і підбадьорення! І ми свідчимо, що у Бога не залишиться безсилим ніяке слово. Зі святом Стрітення Господнього!

15 лютого відзначається Всесвітній день онкохворої дитини.

У вересні 2001 року у Люксембурзі на черговій зустрічі Міжнародної конфедерації батьків, чиї діти хворі на онкологічні захворювання, було прийнято рішення про проведення Міжнародного дня дитини, хворої на рак. З 2003 року 15 лютого офіційно вважається Міжнародним днем дитини, що хвора на рак. Основна мета цього дня — покращити інформування суспільства про проблеми дитячих онкологічних хвороб.

У цей день проводиться ряд акцій, що призвані звернути увагу суспільства на проблеми онкохворих дітей, такі як фотовистави (наприклад, «Миті життя»), акція «Запали свічку» та інщі.

Події:

483 до Р.Х. - за легендою, саме в цей день на 80-му році життя помер індійський принц Сіддхартха Гуатама, який після перевтілення отримав ім'я Будда (Просвітлений) та став засновником нової релігії — буддизму.

399 до н. е. - Сократа засудили до смертної кари

1574 - У Львові Іван Федоров видав "Апостол", першу друковану книгу на теренах України.

1763 - Австрія і Пруссія укладають Губертусбургський мир.

1895 - у Москві за ініціативою сестер Гнесіних засновано першу в Російській імперії музична школа для дітей.

1897 - Фердинанд Браун публікує схему осцилографа.

1903 - у Нью-Йорку майстер Морріс Мічтом виготовив ляльку-ведмедя, набиту тирсою, - це був перший плюшевий ведмідь. Іграшку майстер виставив у вітрині свого магазину і назвав ведмедиком Тедді на честь тодішнього президента США Теодора Рузвельта. Той колись полював на ведмедів і після того, як здобич була спіймана, наказував відпустити її. Тедді відразу купили.

1919 - Українська Національна Рада ухвалила закон про вживання української мови в державних установах.

1926 - було виголошено найдовшу в історії парламентську промову (депутат Мартінсон в Державній думі Естонії, 11 годин)

"Я буду вбивати кожного президента!", - Встиг сказати перед арештом безробітний анархіст Джузеппе Зінгара, який 15 лютому 1933-го стріляв у нещодавно обраного президента США Франкліна Рузвельта. Той виступав в Майамі, Флорида. Жодна з п'яти куль в нього не потрапила. Поранення отримав мер Нью-Йорка Антон Чермак, який помер від рани через три тижні.



1943 - обергрупенфюрер SS Пауль Хауссер, відкрито порушивши особистий наказ Гітлера, віддав наказ евакуювати знаходився під його командуванням танковий корпус SS з-під Харкова.

1946 - Демонструється робота цифрового комп'ютера ENIAC.

1961 - Авіакатастрофа під Брюсселем

1969 - У Кембриджі проводиться перше штучне запліднення людини.

1970 - Компанія IBM пропонує гнучкий магнітний диск для зберігання інформації - дискету.

1973 - Супутник «Прогноз-3» відправляється на орбіту для дослідження сонячних спалахів.

1989 - закінчення виведення військ СРСР з Афганістану.

2005 - в США почав роботу популярний відеосайт YouTube

2010 - Сталася Найбільша залізнична катастрофа в історії Бельгії.



15 лютого 2013 рік - народились:

1564 - Галілео Галілей, видатний італійський вчений.

1748 - Єремія Бентам, видатний англійський філософ, економіст і теоретик права, засновник утилітаризму.

1812 - Чарльз Льюїс Тіффані, американський ювелір

1826 - Джордж Стогін, ірландський фізик і математик, який у 1891 році запропонував для елементарного електричного заряду назву «електрон».

1882 - Джон Беррімор, американський актор театру і кіно.

1923 - Олена Георгіївна Боннер, публіцист, громадський діяч.

1931 - Омар Шаріф, зірка єгипетського і американського кіно

1953 - Анатолій Хостікоєв, народний артист України, актор Національного академічного драмтеатру ім. І. Франка

1954 - Метт Гроунінг, мультиплікатор, творець, творчий консультант і продюсер культових мультсеріалів «Сімпсони» і «Футурама»

1957 - Гуль Мохаммед, занесений в книгу рекордів Гіннеса як найменша людина, про який коли-небудь було що-небудь відомо.

1972 - Наталя Гусєва, радянська кіноактриса, відома за телефільму «Гостя з майбутнього»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...