Мер Житомира Дебой розповів про наполеонівські плани відродження міста

Міський голова Житомира Володимир Дебой сьогодні в прямому онлайн-ефірі в рамках програми «Людина року» відповідав на питання користувачів всеукраїнського видання «Сегодня».

Перше, на чому наголосив мер Житомира була теза по те, що господарська діяльність міста не повинна бути заручницею політики.

Тобто, щоб нагальні питання тепло-, газо-, водопостачання, ремонт доріг, належного функціонування об’єктів соціальної сфери (лікарень, шкіл) не ставали розмінною монетою в політичних іграх.

Здобутки міського голови Житомира приносять йому наснагу від їх реалізації. Слова «пишатися» міський голова воліє уникати, зазначаючи, що це робити дуже зарано, оскільки роботи над виведенням Житомира з депресивного, в усіх розуміннях стану, – непочатий край.

Основне, що виокремлює Дебой зі зробленого:

1. Стратегічний напрям: плече підтримки комунальним підприємствам. Дебой каже: не дали зруйнувати ТТУ та інші підприємства, які досягали стану, за яким було неминуче банкрутство й відчуження майна;

2. Відновили музичну школу на Михайлівській, яка 16 років стояла напівзруйнованою;

3. Ввели в експлуатацію інфекційний корпус дитячої міської лікарні, який 20 років в Житомирі не могли добудувати;

4. Збудували 2 гілки газогону – тепер Житомир захищений в разі можливого виходу з ладу зношеної Бердичівської газової гілки. Тепер місто в питаннях газозабезпечення захищене, джерела газопостачання – диференційовані;

5. Освітили енергоефективними світлодіодними лампами околиці Житомира;

6. Утеплили дитячі садочки;

7. Замінили 60% вікон в житомирських школах на металопластикові.

- Житомирянин не може в повсякденному житті відчувати роботу влади, якщо це стосується таких питань, як підведення додаткових гілок газопостачання. Газ є, та й є. Але коли, щось йде не так, коли, наприклад, виходить з ладу єдина в місті гілка газогону й обласний центр опиняється в ситуації, схожої до тієї, що виникла в Алчевську, тоді владу й запитують: а чому не убезпечили місто від подібної ситуації? І це питання роками в Житомирі не вирішувалось.

Тому, більшість зі зробленого в Житомирі за останні 2 роки є інвестицією в майбутнє міста. Хто мислить виважено – це зрозуміє, - говорить Володимир Дебой.

Журналісти «Сегодня» перерахували «культурні» досягнення міського голови Житомира за останні 2 роки.

Це – приведення в належний стан символічного місця заснування Житомира на Замковій горі, закриття «Ракушки» на реконструкцію, старт будівництва музею природи, хоча гроші й залучив губернатор Сергій Рижук, так само як й на реконструкцію фасаду обласної філармонії.

У 2013-му році міський голова Володимир Дебой планує:

1. Далі освітлювати місто, замінюючи лампи розжарення на «світлодіодки»;

2. Комплексно утеплювати дитячі садочки;

3. Разом з житомирянами (бо це їхня власність) комплексно утеплювати багатоповерхові житлові будинки;

4. Ремонтувати дороги й дахи.

Де міський голова на все це візьме гроші - невідомо.

Грошей треба багато, а працівники ЖТТУ сидять без зарплати, бо кудись поділись 2 мільйони 600 тисяч гривень коштів додаткової транспортної держсубвенції, спрямованої на Житомирську область.

Мінфін у відповідь на звернення нардепа Геннадія Зубко каже, що гроші на область перераховані, там і розбирайтесь, а місцева влада божиться, що 2 мільйони 600 тисяч з «п’яти мільйонів Рижука для ТТУ» з «центру» так і не надійшли і навряд чи надійдуть, бо минулий рік вже «закритий».

Так куди ділись ці гроші – невідомо. Легше всього сказати, що їх хтось вкрав. Але навряд чи це так. Єдиний вихід для влади в цій ситуації – щоб обласний і міський бюджет «скинулись» й закрили зарплату на ТТУ.

Але, «скидатись» у Житомирі треба не лише на ТТУ, а й на погашення боргів водоканалу перед Обленерго, яке періодично відключає одну з насосних станцій через заборгованість, зумовлену невідповідністю тарифів на воду в Житомирі рівню їх собівартості.

Звісно, можна говорити, що в цій ситуації потрібно чекати коштів держсубвенції на погашення різниці в тарифах, яка надходить раз в півроку.

Але ж ПАТ «Житомиробленерго» з цим не погоджується й, як каже голова правління цієї компанії Анатолій Левицький, енергетики змушені вдаватись до відключень, хоча й розуміють, що це залишає 47 тисяч житомирян, які справно сплачують за воду без води.

Енергопостачальна компанія вимагає вчасних розрахунків водоканалу за спожиту електрику, бо приватне обленерго щомісяця купує електроенергію на закупівельному ринку за «живі» гроші.

Відмежуватись від цих проблем міська влада Житомира також не може, бо це питання забезпечення населення водою, а конструктивного діалогу з ПАТ «Житомиробленерго» у міського голови Володимира Дебоя, очевидно, немає.

З іншого боку чому міський бюджет повинен тягнути на собі зобов’язання держави?

Якщо держава не піднімає тариф на воду в Житомирі, то нехай вчасно компенсовує різницю в тарифах. Хоча, кажуть, рівень сплати водоканалом Житомира спожитої електроенергії за січень 2013-го року мізерний. Бо взагалі немає грошей.

У той же час в Житомирі виникла проблема з найбільшою в місті котельнею на вулиці Жуйка, яка обслуговує 30% споживачів тепла.

Попередній міський голова Житомира Віра Шелудченко в свій час взяла кредит в банку на солідну суму, котельню передала під заставу, а виконком міської ради зробила поручителем виконання зобов'язань. Куди пішли банківські гроші – одній їй відомо. Принаймні, нинішня влада поки не може дати відповіді на це питання.

А було це так:

У 2007 році орендне підприємство «Житомиртеплокомуненрго» отримало в ПАТ «Західінкомбанк» кредит на суму 10 млн. грн. для поповнення обігових коштів.

Житомирська міська рада минулого (V) скликання рішенням сесії, в якості забезпечення виконання кредитного договору, передала в заставу котельню по вул. Жуйка,12 з обладнанням.

В.Т. Шелудченко підписала договір поруки, за яким виконавчий комітет Житомирської міської ради поручився бюджетними коштами за виконання зобов’язань орендного підприємства «Житомиртеплокомуненерго» за кредитним договором на суму 10 млн. грн.

Рішення щодо укладання договору поруки на засіданні виконавчого комітету та на пленарному засіданні Житомирської міської ради не розглядалось. Тодішній міський голова Віра Шелудченко підписала даний договір з перевищенням повноважень. Про це повідомляє сайт міської ради Житомира.

У 2011 році, у зв’язку із заборгованістю по кредитному договору, ПАТ«Західінкомбанк» звернувся до господарського суду про стягнення з виконавчого комітету міської ради, як з поручителя, заборгованості в розмірі 11 млн. 513 тис. грн. (в тому числі 1 млн. 513 тис. грн. — пені та штрафи).

22 березня 2012 року заступник міського голови Житомира Галина Семенець повідомила: Житомирська міська рада одержала остаточну перемогу в судовій справі з ПАТ «Західінкомбанк», завдяки чому зберегла у бюджеті міста 11,5 млн.грн.

«У випадку втрати цих коштів ми б позбулися можливості ремонтувати у 2012 році дахи, прибудинкові території, мережі. Адже 11,5 млн.грн. – кошти другого кошика, на які, у разі програшу справи, миттєво був би накладений арешт», – сказала Галина Семенець.

Ситуація ніби була врегульована, але нині банк через вищий суд успішно вимагає повернення цієї суми. Якщо ці гроші не будуть сплачені – котельню можуть відібрати у міста разом з територією (земля в цьому стратегічному для Житомира місці коштує не менше 4 мільйонів гривень). І це при тому, що в модернізацію котельні РК-6 за останній рік вкладено міською радою 12 мільйонів гривень й ця котельня вважається однією з найсучасніших й найбільш енергоефективних в Україні.

Звісно, втрати містом котельні ніхто не допустить і якщо доведеться, а, очевидно, таки доведеться, кошти на її порятунок, «дякуючи попередниці», візьмуть з статей на ремонт дахів і доріг, але вже року 2013-го.

Взагалі важко уявити, як можна після цієї зими забирати гроші зі статті фінансування ремонту доріг?

Як бачимо, на плечі міського голови впала важка ноша і навіть складно уявити, як за таких несприятливих економічних обставин ремонтувати в Житомирі дороги, співфінансувати комплексне утеплення фасадів, інвестувати в культуру й духовність?

Зрозуміло, що вирішення більшості питань, таких як тарифи на воду, пільги в комунальному електротранспорті, лежить у площині компетенції держави. Міський голова стверджує, що ставить ці питання на рівні Уряду і Президента.

Але, очевидно, політичної волі правлячої партії піднімати тарифи, або скасовував пільги немає, бо це непопулярний крок, а країна, на жаль, живе в стані перманентних виборів і «соцініціативи доброго Президента» є у цьому процесі вагомим аргументом.

Але ж є в Україні міста, де проблеми вирішують, не чекаючи підвищення тарифів....

З іншого боку, держава вкотре доводить, що вона є неефективним власником.

Комунальні підприємства, якщо держава й надалі невчасно й не в повному обсязі виконуватиме свої зобов’язання щодо компенсації різниці в тарифах, приречені на банкрутство. Логічний вихід з цієї ситуації – концесія, або ж приватизація олігархами комунальних водоканалів, теплокомуненерго. До цього, мабуть, і доводять.

І тут може бути 2 варіанти:

1. Хороший. Власник приватизованого підприємства інвестує по максимуму в енергоефективність зношених мереж, піднімає тариф, але надає людям якісну послугу – нормальну питну воду, теплі батареї. За таких умов споживачам, як в ситуації з ПАТ «Житомиробленерго» - байдуже хто власник і кому платити – головне, щоб напруга в електромережі була стабільно 220 вольт.

Хоча, в Житомирі в деяких районах міста час від часу трапляються «стрибки напруги», від чого псується побутова техніка. Разом з тим, ПАТ «Житомиробленерго» щороку інвестує в розвиток електромереж Житомирщини чималу суму коштів. А до приватизації, стан справ в електроенергетиці області був жалюгідним.

2. Поганий. Називається він «Недобросовісний інвестор». Таких випадків, до речі, в Україні, й, зокрема, Житомирській області вже чимало. Приходить «рятівник з приватним капіталом», бере в концесію, або ж приватизовує комунальне підприємство, піднімає тариф для населення, але з обіцяних, наприклад, 700 мільйонів гривень в модернізацію, вкладає всього-навсього мільйонів 100.

Далі – «годує» місцеву владу обіцянками й продовжує надавати населенню неякісну послугу. З таким бездіяльним неефективним «інвестором», якщо це концесія, місцева влада змушена розривати угоду, але це болісно, оскільки частина коштів вкладена і хто буде її повертати?

Нині в Житомирі знову заговорили про необхідність концесії для водоканалу.

Як в цій ситуації діятиме міський голова Житомира Володимир Дебой, чи зможе витягнути місто фінансової прірви – побачимо.

Репортер Житомира
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Поки ще ніхто не оцінював
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Виклад
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
У зв’язку із некоректною роботою білінгової програми та складною системою перерахунків, деякі споживачі отримали не правильні квитанції-повідомлення на оплату за послуги теплопостачання. Про це повідомили у комунальному підприємстві «Житомиртеплокомуненерго». Кінцева сума вказана в повідомленні правильна, але інші графи, зокрема щодо перерахунку, не відповідають дійсності. КП «Житомиртеплокомуненерго» вже звернулось до ТОВ МІЦ, що здійснює розробку та обсл...
Суспільство
Героями світлин є 41 підопічний Житомирського геріатричного пансіонату. Зазирнувши в очі літніх людей, розумієш, що у кожного свої проблеми, потреби та непроста життєва історія. Та попри все, з представлених на виставці портретів герої посміхаються… своєю жагою до життя. Виставка експонуватиметься на I поверсі міської ради до 24 січня. Сьогодні, 17 січня, о 16:00 год на ІІ поверхсі міської ради відбудеться благодійний танцювальний бал. Кошти зібрані під ча...
Суспільство
17 січня у Фейсбуці голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко написав: "Вчора, 16 грудня, в День пам’яті захисників Донецького аеропорту, внаслідок снайперського обстрілу противником загинув військовослужбовець, водій відділення забезпечення Чуднівського РВК Житомирської області, допущений до виконання службових обов’язків в 72-гу окрему механізовану бригаду імені Чорних Запорожців, старший солдат Ігор Хімічук. Рідним полеглого воїна нехай Бог дасть сили при...
Суспільство
Сьогодні, 13:22 16 січня у смт Миропіль сталася пожежа у дерев'яному житловому будинку. Про це інформує сайт Твій Романів з посиланням на Романівський РС УДСНС.  "У приватному обійсті, де розташовані 2 будинки, в яких проживала сім'я з 14 дітьми, сталася пожежа у старішому дерев'яному будинку. Рятувальники кажуть, що найімовірнішою причиною стало коротке замикання електромережі. В результаті вигоріло дві кімнати будинку, у решті все вкрилось чорною кіптяв...
Суспільство
Вісімнадцять найменувань різного спортивного інвентарю передали в ОДА для провідних спортсменів Житомирської обласної школи вищої спортивної майстерності. Нове обладнання придбали для відділень таких видів спорту: бокс, греко-римська боротьба, дзюдо, велоспорт, триатлон, сучасне п’ятиборство, веслування на байдарках тощо. Урочиста церемонія вручення сертифікатів на користування спортивного інвентарю відбулася сьогодні, 17 січня, за участю голови ОДА Віталі...
Кримінал
Новоград-Волинською місцевою прокуратурою, на виконання завдання прокурора Житомирської області, спільно із правоохоронними органами, посилено протидію функціонуванню незаконних гральних закладів та реалізації лотерей на території Новоград-Волинського, Баранівського, Романівського, Ємільчинського та Пулинського районів, які підпадають під юрисдикцію місцевої прокуратури. Зокрема, на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 20.12.2019 «Про про...
Новини компаній
Якщо хочеш, щоб взуття слуговало довше, доглядай за ним. Так багатьом з нас говорили батьки. Догляд полягав в сушці на батареї або зі зім'ятою газетою, щоденному намазуванні взуттєвим кремом та чищення від бруду. До сушінні взуття варто підійти з усією відповідальністю, тому що неправильна процедура не тільки зіпсує зовнішній вигляд взуття, а й значно скоротить термін служби. Наше рішення в сушінні взуття вразить вас. Супер-сушарка для взуття Shoes Drying...
Суспільство
16 січня о 13:41 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу у приватному цегляному житловому будинку на двох господарів в м. Малин. На місці події бійці ДСНС встановили, що осередок загоряння знаходиться в одній з кімнат оселі, де тліли речі домашнього вжитку. Видимі ознаки горіння були відсутні Під час проведення розвідки, у цій же кімнаті, на ліжку, рятувальники виявила тіло 34-річного власника без ознак життя. Займання локалізовано о 13:...
Суспільство
Голова ОДА Віталій Бунечко 15 січня оглянув масштабний проект на майбутнє – інноваційний парк «Вимірювач». Це перспективний проект для інвесторів на території області, який може стати широким простором для розвитку бізнесу у сфері високих технологій та креативних індустрій, найбільшим майданчиком в регіоні для культурно-мистецьких заходів та платформою для розвитку та просування українських приладобудівників на зовнішні ринки. "Розвиток інноваційного потен...