• Головна
  • За втручання прокуратури Житомирщини виплачено 18 млн грн заборгованої зарплати
14:15, 15 лютого 2013 р.

За втручання прокуратури Житомирщини виплачено 18 млн грн заборгованої зарплати

Учора, 14 лютого, відбулася спільна нарада керівників правоохоронних, контролюючих органів та органів влади, на якій розглянуто питання погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

У нараді взяв участь і виступив перший заступник прокурора області Анатолій Чумаченко, який наголосив, що захист прав громадян на оплату праці визначено Генеральною прокуратурою України одним із головних пріоритетів у діяльності органів прокуратури, а тому перебуває на постійному контролі.

Анатолій Чумаченко відмітив, що, на відміну від 10 місяців 2012 року, коли спостерігалася тенденція до зменшення боргів із зарплати, останнім часом, з листопада минулого по лютий поточного років, борг невиплаченої заробітної плати зріс на 3,6 млн грн і на даний час становить 15 млн. грн.

За результатами перевірок додержання законодавства про оплату праці органами прокуратури у 2012 році порушено 16 кримінальних справ, внесено із вжиттям заходів до усунення порушень майже 150 документів прокурорського реагування. За результатами їх розгляду до відповідальності притягнуто 54 посадові особи, 13 з яких – органів контролю, виплачено 18 млн грн заборгованої зарплати.

З початку 2013 року за матеріалами прокурорських перевірок зареєстровано 3 кримінальні провадження за ст. 175 (невиплата заробітної плати), внесено 13 подань про усунення порушень та відшкодовано 8,2 млн грн.

Аналіз причин накопичення боргів по зарплаті показав, що не всі місцеві органи державної та виконавчої влади, а також контролюючі органи належно виконують вимоги чинного законодавства.

На нараді заслухано пояснення керівників підприємств, якими грубо порушуються вимоги закону про оплату праці та розроблено спільні заходи, які у подальшому мають вплинути на зменшення заборгованості із зарплати.

Питання дотримання вимог законодавства у сфері оплати праці і надалі перебуває на контролі прокуратури області.

Оголошення
live comments feed...