• Головна
  • Ліквідацію санстанцій в Житомирі відчує кожен
15:20, 18 лютого 2013 р.

Ліквідацію санстанцій в Житомирі відчує кожен

Хвиля ліквідації СЕС та скорочення її працівників накрила Житомир та область. Через нові реформи, в області скоротили біля восьми сотень працівників. У місті визначили вісім головних спеціалістів: лише вони володітимуть правом перевірок об’єкта.

За новою постановою: великі навчальні заклади, медичні установи та водоканали перевірятимуть 1 раз на рік, а магазини, кафе, ресторани - не частіше 1 разу на три роки.

Раніше в області було 24 санітарно-епідемічні станції, сьогодні - головне територіальне управління і 10 міжрайонних та міжміських територіальних підрозділів.

В Житомирі та Житомирському районі біля 4тис.обєктів, з них 300 великих об’єктів. До великих відносять об’єкти, діяльність яких може призводити до виникнення та розповсюдження масових інфекційних та неінфекційних хвороб. Наприклад, це діяльність, пов’язана із наданням стаціонарної медичної допомоги, водопостачання у населених пунктах із населенням понад 100 тис. осіб, виробнича діяльність, на якій задіяно понад 500 осіб, а також діяльність, пов’язана із вихованням, навчанням та оздоровленням дітей. Їх перевірятимуть 1 раз в рік.

За новими правилами, кафе, ресторани та магазини – малі або середні об’єкти, тобто ті, які не створюють реальної загрози для життя та здоров’я громадян. Їх перевірятимуть раз в три-п’ять років.

Головний лікар міста Олександр Шпита визнає, що велике значення у реформі відіграє добросовісність житомирян, які мають власний бізнес:

- Якщо з десяти суб’єктів господарювання, п’ять будуть порядними, а то навіть і один – то це вже буде добре. Сьогодні велика кількість людей, які не поважають закони, бо їм треба зароби гроші. Люди часто не лише отруюються, але попадають в реанімації, трапляються випадки смертей…

Олександра Шпита зауважує на тому,що має бути переглянута законодавча база щодо відповідальності власників:

- Що хочуть, то і роблять. Держава повинна мати право відбирати усі дозволи на здійснення цієї діяльності. Перукар, який інфікував свого клієнта, має бути позбавлений права займатися перукарською діяльністю. У нас дуже легко отримати державний дозвіл, забрати ж його практично неможливо.

Таким чином, на думку експертів, є загроза, що тиск на бізнес зникне за рахунок нашого з вами здоров’я, бо через таку малу кількість перевірок, на думку експертів, хворих на дизентерію, кишкову паличку і туберкульоз може стати більше.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...