• Головна
  • В Житомирі обговорили проблеми медичної реформи
16:00, 18 лютого 2013 р.

В Житомирі обговорили проблеми медичної реформи

Медична реформа, запропонована і законодавчо закріплена урядом, від самого початку запровадження на Житомирщині, викликала у суспільстві хвилі спротиву. Неодноразові акції протесту під стінами міської ради, громадські слухання та обговорення не дали ніякого результату.

Реформа поступово впроваджується, не зважаючи на думку громадськості і самих медиків.

В результаті люди намагаються боротися з нею усіма можливими і доступними методами. Так саме перекриття дороги жителями смт Довбиш у відповідь на перенесення пункту швидкої допомоги за 40 кілометрів та переведення лікарні на суто денний стаціонар стало поштовхом до проведення Житомирською філією Комітету виборців України (КВУ) круглого столу «Реформа медицини?». До участі у круглому столі були запрошені як представники провладних сил так і опозиційних.

Так від опозиції на обговорення завітали секретар комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я Олег Гелевей та уповноважений фракції ВО "Свобода" на Житомирщині народний депутат Олександр Мирний. Що стосується представників влади, то, зокрема, начальник управління охорони здоров'я області Торбас Олександр Михайлович пославшись на термінову нараду (яка за достовірними даними так і не відбулась) проігнорував запрошення. Багато його колег на пропозицію відвідати круглий стіл просто не відреагували. А відтак, з боку влади на обговоренні були присутні лише заступник Житомирського міського голови Олександр Бочковський та головний лікар Центральної дитячої міської лікарні Володимир Башек.

З огляду на те, що обидва є професійними лікарями, їх реакція на реформу схожа на реакцію громадськості. "Нас поставили перед фактом!" - наголошують вони. Олександр Миколайович згоден, що реформи у медицині необхідні, але заздалегідь продумані і не такі швидкі. Наразі Житомир не забезпечений для реформування у достатній кількості ні персоналом, ні обладнанням. Сьогодні у місті працює 848 лікарів, при тому потреба у них забезпечена неповністю.

Лише 70% від необхідної кількості педіатрів обслуговують пацієнтів, при чому їх середній вік складає 55! років. Володимир Йосипович у свою чергу наголосив, що на думку багатьох фахівців Інститут педіатрії потрібно не тільки зберегти, а й розширити та покращити можливості його роботи. А як голова гуманітарної комісії Житомирської міської ради пан Башек зауважив, що питання реорганізації закладів охорони здоров’я та створення центру первинної медико-санітарної допомоги у Житомирі прийматиметься тільки представниками громади і тільки на сесії міської ради.

Присутній за круглим столом голова Довбишівської селищної ради Юрій Домашин підкреслив, що абсолютно підтримує своїх односельчан, і щиро радіє, що "люди не проковтнули цю реформу". На його думку, вони просто змушені були перекрити трасу аби привернути увагу влади до наслідків впровадження медичної реформи на селі. Наразі пацієнтам, які раніше могли перебувати під наглядом у сільській лікарні, тепер за допомогою необхідно добиратися 40 кілометрів до райцентру, оскільки колишня лікарня на 25 ліжок тепер функціонує лише як денний стаціонар і не працює у вихідні та святкові дні.

Голова Центру екстреної медичної допомоги Анатолій Сова заявив, що, на його думку, проблеми почалися після того як сільські та селищні заклади охорони здоров'я вивели з-під фінансування сільськими радами. До того ж, якщо закордоном на сімейного лікаря навчаються 8 років, то в нас, для забезпечення виконання реформи, вирішили перевчати вузьких спеціалістів на сімейних лікарів за 6! місяців. При тому кабінети сімейних лікарів, з огляду на їх розширені функції, держава наразі не здатна забезпечити всім необхідним обладнанням. Маючи досвід роботи у бригаді швидкої допомоги, Анатолій Сова відмітив, що ліквідація кардіобригад вже призвела до росту смертності серед населення.

Про яке реформування і розвиток медицини можна говорити, якщо у Польщі, наприклад, на медицину виділяють 7-7,5% ВВП, а в нас лише 3,5%. При цьому за нормативами Всесвітньої організації охорони здоров'я, при фінансуванні охорони здоров'я менше ніж на 5% від ВВП, можна говорити про відсутність медичної допомоги в країні.

Головний лікар Коростишівської центральної районної лікарні Сергій Бондарчук підкреслив, що на охорону здоров'я Коростишівському району було виділено 23 млн гривень, при тому на ремонт альтанки президентської резиденції з бюджету пішло на мільйон більше.

Заступник пана Бондарчука Олександр Веселовський наголосив, що в усьому світі модель системи охорони здоров'я Семашко вважається найбільш досконалою, і лише в нас прагнуть якнайшвидше її позбутися. В цьому він вбачає бажання певних кіл приватизувати у майбутньому заклади медицини.

Олександр Мирний нагадав, що медична реформа розроблялася без обговорення з лікарями, людьми далекими від медицини і наразі суспільство має опротестувати її. Зі свого боку пан Мирний пообіцяв лобіювати це питання у Верховній Раді. А секретар комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я Олег Гелевей планує ініціювати створення слідчої комісії парламенту з дослідження наслідків, аналізу порушень та перевищень повноважень під час впровадження медичної реформи у пілотних регіонах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...