• Головна
  • Двох житомирян зловили при спробі незаконно врізатись до міського водогону
12:00, 19 лютого 2013 р.

Двох житомирян зловили при спробі незаконно врізатись до міського водогону

Службою охорони   КП»Житомирводоканал» затримано двох громадян,  які у вихідний день незаконно проникли на територію водопровідно-насосної станції  другого підйому  і в такий спосіб намагалися здійснити  врізку  у міську водопровідну мережу.  Повідомлення внесено до Єдиного реєстру досудового розслідування.  Наразі органами міліції проводиться розслідування обставин скоєного правопорушення.

Довідково

 Від того, що деякі споживачі самостійно підключаються до водопровідних та каналізаційних мереж водоканалу,   несе збитки не лише підприємство, але й страждають інтереси громади. А якщо прийняти до уваги, що діючий тариф на послуги з водопостачання та водовідведення покриває витрати на виробництво питної води на рівні 53 відсотків від собівартості, то будь які невиправданіі втрати лягають важким тягарем на плечі комунального  підприємства. Окрім того, подібні злочини  загрожують здоров’ю городян. Адже під час врізки зловмисники не дотримуються ніяких санітарних норм і можуть забруднити питну воду, яка іде у домівки житомирян.

На КП “Житомирводоканал” створено інспекцію з водних ресурсів, на яку покладено   виявлення та узаконення самовільних підключень. Протягом 2012 року інспекцією проведено  обстеження майже 480 абонентів. Виставлено штрафних санкцій на 25531 гривню, які незаконно підключилися до водопровідних та каналізаційних мереж.

Якщо споживач після припису інспекції відмовляється реєструвати врізку, тобто продовжує незаконно користуватися послугами Водоканалу, йому блокують каналізацію і відновлюють її роботу лише після реєстрації та оплати усіх робіт, пов'язаних із реєстрацією самовільної врізки. Зокрема, абонент має сплатити за весь період незаконного користування централізованим водовідведенням та за виїзд бригад підприємства для блокування та розблокування каналізації. Дешевше провести всі роботи законним шляхом, аніж потім сплачувати додаткові нарахування для відновлення постачання послуг. "Житомирводоканал" видає технічні умови для підключення до мереж водопостачання та водовідведення. Для цього потрібно звернутись у виробничий відділ підприємства (каб.315) у середу  з 13:00 до 16:30 та четвер з 8:00 до 11:30


Згідно “Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України" (які затверджені   Наказ Мінжитлокомунгоспу 27.06.2008  N 190 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 7 жовтня 2008 р. за N 936/15627:

пункт 4.3. Забороняється будь-яке  самовільне  приєднання  об'єктів водоспоживання до діючих систем централізованого водопостачання та водовідведення  (включаючи  приєднання   до   будинкових   вводів, внутрішньобудинкових мереж або до мереж споживачів).

Пункт 3.2. Водокористування вважається безобліковим,  якщо споживач самовільно  приєднався  до  систем  централізованого  комунального водопостачання та водовідведення або самовільно користується ними.

Пункт 3.3. У  разі  безоблікового водокористування виробник виконує розрахунок витрат води за пропускною спроможністю труби вводу  при швидкості  руху  води  в ній 2,0 м/сек та дією її повним перерізом протягом 24 годин за добу.

Пункт 3.11. Витрати,   пов'язані   з   відключенням   і    можливою ліквідацією пристроїв (споруд), які самовільно зведені і приєднані до  систем  централізованого  водопостачання  та   водовідведення, підлягають відключенню від цих систем, оплачуються їх власником.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...