• Головна
  • Найбільшу котельню Житомира можуть пустити з молотка за борги
12:20, 20 лютого 2013 р.

Найбільшу котельню Житомира можуть пустити з молотка за борги

Більше тижня тому місто сколихнула новина, яка, скоріше за усе, не сприйнялась всерйоз житомирянами. У міста за борги можуть забрати котельню на вулиці Жуйка. Це одна із найбільших котелень міста, яка обігріває 30% багатоповерхівок Житомира. Якщо до 18 березня місто не знайде 16 мільйонів гривень,аби погасити борг, то вже наступний опалювальний сезон житомиряни можуть зустріти з завищеними тарифами на тепло або взагалі без опалення, пише Перший.

Історія котельні на Жуйка бере свій початок ще у 2007 році, коли ЖОПТМ отримало дозвіл на те, щоб взяти кредит в «Західінкомбанку» і закласти під заставу котельню. Кредит не виплачувався, і відповідно банк звернувся до суду, аби забрати собі котельню, яка була у заставі.

Міська рада нового скликання у свою чергу доводила у судах, що дозвіл на передачу котельні під заставу був незаконним, а відповідно цей договір потрібно скасувати. Утім, ВАСУ скасував судові акти, якими було визнано протиправним рішення міської ради від 17 серпня 2007 року «Про надання дозволу на отримання кредиту». Отже – гроші треба віддавати. У іншому випадку, з молотка піде котельня на Жуйка – стратегічний об’єкт для міста.

Найцікавіше у цій історії те, кому може бути вигідна передача котельні банку і хто на цьому хоче заробити.

суд

Хто хоче поцупити котельню?

Адвокат та член виконкому Олексі Ясюнецький демонструє журналістам документи, які свідчать про те, що приватна швейцарська компанія, яка вже має рильце у пушку, веде переговори із губернатором Рижуком щодо котельні на Жуйка.

AlterEnergyGroup пропонує губернатору Сергію Рижуку реалізувати проект з альтернативного теплопостачання (використання біомаси). При цьому, реалізація проекту має відбуватися на базі вищезгаданої заставної котельні за адресую вул. Жуйка 12, розповідає Ясюнецький.

«Відразу насторожує, що пропозиція про співпрацю від приватної фірми адресована губернатору Сергію Рижуку. Адже вищезгадана котельня перебуває у комунальній власності міста і голова облдержадміністрації, з урахуванням покладених на нього чинним законодавством повноважень, немає будь-якого відношення до цього об’єкту, оскільки право розпорядження цим майном належить міській раді. Звідси виникає припущення про те, що інвестори з AlterEnergyGroup є досить обізнаними людьми з місцевими «розкладами» і знають хто насправді здатен вирішувати такі питання, а кому відведена почесна роль перерізувача стрічок на новозбудованих об’єктах», - коментує документ Олексій Ясюнецький. 

Ця ж компанія не вперше намагається налагодити стосунки із Рижуком. Нібито швейцарці уже хотіли отримати дозвіл на сесії обласної ради на будівництво електростанції в Овручі, де відповідно до контракту їм буде безкоштовно надходити деревина. Такий контракт виглядав скоріше як спроба вкрасти ліс, а не будувати станцію. Ця ж компанія уже «прокрутила» таку схему з лісом в Івано-Франківську. Ще у 2008 році було підписано протокол про наміри, але досі компанія не почала будувати там електростанцію.

Проект рішення депутати в Житомирі «зарізали», але вочевидь, компанія не здається, і тепер взялась за житомирську котельню?

Як розповідають джерела «Першого», які не захотіли називатись, швейцарська компанія вже сьогодні робить усе, щоб забрати собі котельню на Жуйка. Вони телефонували до банку, аби дізнатись про можливість викупу боргу міської ради. Більше того – за неофіційною інформацією, яку поки що не вдалось підтвердити, за цією компанією стоїть зять Сергія Рижука, який і намагається зараз тиснути на усі важелі, аби захапати собі стратегічний об’єкт.

Як рятувати місто?

Найбільше у такій ситуації дивує спокій міського голови. Замість того, щоб шукати гроші на закриття боргу, він зміг спокійно поїхати кататись на лижах із депутатами, проводити ефіри в Києві і розповідати про свої досягнення.

Натомість до порятунку міста почали долучатись депутати. Так, депутат міської ради, фракція «Батьківщина» Олег Горай заявляє, що уже сьогодні треба вимагати від міського голови скликати позачергову сесію, адже питання котельні на Жуйка – це надважливе питання для міста.

«Ми пропонуємо міському голові зібрати сесію і вирішити, що робити із цим боргом. Треба долучити до роботи департамент бюджету та фінансів, аби розробити план заходів, спрямованих на виконання кредитних зобов’язань. Нам треба думати, як реструктуризувати цей борг і почати його виплачувати. Місто не може втратити котельню», - коментує Олег Горай.

До 18 березня, коли банк захоче забрати котельню, лишився рівно місяць. Якщо за цей час міський голова і депутати не зроблять нічого для вирішення питання, то місто втратить ще один об’єкт, без якого життя може стати нестерпним.

kotel_Zyjko_1

 

Документ схожий на поетапний план отримання повного контролю над об’єктом теплопостачання.

kotel_Zyjko_2(1)

 kotel_Zyjko_3

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...