• Головна
  • Обмануті житомиряни хочуть викинути «Олвіту Буд» і добудувати житловий комплекс
13:00, 21 лютого 2013 р.

Обмануті житомиряни хочуть викинути «Олвіту Буд» і добудувати житловий комплекс

Декілька років шукали справедливості 64 ошукані вкладники горезвісної "Олвіти Буд", які інвестували чималі кошти у будівництво житла, але так його і не дочекались. Але ні влада, ні правоохоронці чомусь так і не захотіли допомогти ошуканим житомирянам. Не допомогли ні акції протесту, ні числені скарги, ні листи.

Тож 40 постраждалих від цієї афери вирішили взяти справу у свої руки і спробувати хоча б добудувати будинки. Для цього створили свою юридичну особу - Товариство з обмеженою відповідальністю "Лє Мізерабль".

- Одна спарва - стадо людей з транспарантами і зовсім інша - юридична особа, яка може легко звернутись до господарського суду, - коментує ситуацію юрист кампанії Роман Орехов. - Сьогодні влада не боїться мітингів, бо натовп не може вжити якихось чітких, конкретних заходів, які можуть завтра привести до настання негативних наслідків для влади. У юридичної особи "руки розв'язані".

Орехов зазначає, що сьогодні господарське судочинство - єдине, яке більш-менш нормально збереглось в Україні. Все інше вже зруйновано.

Тому основні фігуранти справи зараз затаїлись і чекають перших кроків товариства.

Забрати і добудувати

За словами Орєхова, завдання товариства - забрати в Олвіти землю, функції замовника і забудовника, викинути всіх, хто там є, завести інвестора, який зможе добудувати комплекс і таким чином врятувати людей. Хай навіть доведеться забути про вже втрачені кошти.

Об'єм інвестицій становить порядка 40 мільйонів доларів. На рівні України це не найбільший об'єкт, хоча для Житомира він є рекордним.

- Ця схема є на сьогоднішні найбільш прозорою і не захаращеною різними умовностями. Бо мітинги, як я казав, ні до чого не призводять, - вважає Орехов. - Ми йдемо на війну з усіма. І з міською радою в тому числі. Подивимось, як вона буде рятувати людей, коли ми не проситимемо гроші. У Оліївської сільради є всі підстави припинити договір аренди з Олвіта-Буд і передати землю товариству. І не тому, що ми там якісь комерсанти, а тому, що ми власники. Хоча сам договір до 2015 року, але його умови не виконувались. Але все це можливо лише за наявності у влади бажання допомогти.

Це краща ситуація, ніж у інвесторів по Щорса, 155. Вони вимушені були випрошувати гроші в уряду. Ми ж ні в кого грошей не просимо. Лише допоможіть нам врятувати себе

- Домагатись притягнути керівників Олвіти до відповідальності плануєте?

Помста - це страва, яку краще подавати дуже і дуже холодною. Сьогодні відкривати декілька "фронтів" і воювати із Стецюком, Рогожиним і іншими недобросовісними забудовниками немає сенсу, бо це не наближує нас до остаточної мети. А згодом, я підозрюю, засновники цього товариства таку ініціативу виявлять.

Наразі ми проводимо політику, спрямовану на досягнення основної мети - будівництво об'єкту.

- Що вже було зроблено?

- Станом на сьогодні в нас є декілька потенційних інвесторів, які готові заходити і добудовувати власними коштами об'єкт. Там збудовано дві свічки з десяти. І будь-який інвестор може на тому заробити, спокійно закривши нашу проблему.

- Чому тоді досі не почали будувати?

- Сьогодні ніхто не хоче заходити на об'єкт, бо там є декілька юридичних осіб, які давно себе дискредитували. Плюс кожен з них має власні, не зовсім добросовісні, плани. Ніхто в цю війну втягуватись не хоче. Я сподіваюсь, що до кінця року ми ці питання зможемо вирішити.

Не варто забувати, що одна із зацікавлених осіб в цій справі - Рогожин - сьогодні втілює в собі якогось такого білого і пухнастого посадовця, якому навіть ЄБРР дає купу грошей на розвиток Житомира.

Палки в колеса

Товариство лише почало працювати і вже отримало перші "результати". Нещодавно було скоєно напад на юриста Романа Орехова. Пізно ввечері до нього підійшли невідомі особи та стукнули важким предметом по голові. Лікарі діагностували у потерпілого перелом гомілкової кісти. Але зупинятись ніхто не збирається.





Олвіта Буд

64 особи інвестували свої гроші у будівництво зазначеного будинку зі сподіванням отримати ще у 2009 році квартири у ньому. Інвестиції здійснювалися через Фонд фінансування будівництва у Київській філії АКБ «Західінкомбанк». Забудовником виступало ТОВ «Олвіта Буд» (директор – Рогожин Д.В., засновник – Стецюк О.А.), а генеральним підрядником - АТЗТ «Олвіта» (директор – Стецюк О.А., засновник – Рогожин Д.В.). Планувався житловий комплекс з 8 секцій, 3 та 4 секція будинку мали бути введені в експлуатацію в 2009 році, один раз термін здачі було перенесено. Але починаючи з літа 2010 року будівництво на зазначеному об'єкті було зупинено повністю.


Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...