
10:32, 22 травня 2020 р.
Надійне джерело
У Поліському національному університеті на Житомирщині вперше провели «День кар’єри ЄС»

За цей час у Поліському національному університету там встигли провести безліч різноманітних заходів, основна мета яких – поширення інформації про ЄС та його політику, надання допомоги навчальним закладам та дослідницьким центрам у навчанні студентів та організації наукової роботи з питань європейської інтеграції, а також сприяння участі молоді в дебатах з європейських питань тощо.
Про це повідомляє пресслужба Поліського національного університету.

Наприкінці лютого команда проєкту Представництва Європейського Союзу в Україні «Інформаційна підтримка мереж ЄС в Україні» оприлюднила результати конкурсу щодо проведення «Дня кар’єри ЄС» у 2020 році. Серед 23 заявок було відзначено 15, у тому числі й Інформаційний центр ЄС Поліського національного університету (м. Житомир).
«День кар’єри ЄС» – це серія публічних заходів, де представники мереж ЄС та інші учасники обговорюють впровадження стандартів та практик ЄС в Україні, участь у програмах ЄС для розвитку нових бізнес- та освітніх можливостей.Присутні можуть дізнатисяпро світові та українські тенденції на ринку праці,вплив європейської інтеграції на очікування роботодавців і те, як український бізнес розвиває ці напрями і які вимоги висуває для молодих фахівців. Також обговорюють пріоритети політики Європейського Союзу йтренди, які вони створюють,діляться успішними історіями про те, як використовують широкі можливості, отримуючи освіту в Європі та розвиваючи бізнес за підтримки ЄС. «День кар’єри ЄС» фінансується Представництвом Європейського Союзу та виконується громадськими організаціями «Фундація «Відкрите суспільство» та ГО «Молодіжна Альтернатива».
«Цьогоріч ми вперше отримали можливість провести «День кар’єри ЄС» у стінах нашого закладу вищої освіти. Через карантинні заходи в країні він дещо змінив свій формат, але це не завадило нам успішно організувати робочий процес і наразі в онлайн-режимі разом з нами до активного обговорення підключено більше 400 учасників, – розповів під час офіційного відкриття «Дня кар’єри ЄС» 15 травня ректор Поліського національного університету Олег Скидан. – Власне, ця тема для нас не нова, адже у попередні роки ми проводили подібні зустрічі та ярмарки спільно з представниками влади і роботодавцями регіону, куди долучалися студенти, випускники та навіть школярі. Наразі ж йдеться про актуальні питання щодо вибору професії, вакансії на ринку праці, необхідні вміння і навики, вимоги та умови в контексті євроінтеграційних процесів».
За словами Олега Скидана, студенти Поліського національного університету мають досвід проходження оплачуваного стажування і практики на великих підприємствах і в компаніях країн ЄС відповідно до підписаних угод. У рамках програм обміну за кордон також їздять і викладачі навчального закладу.

Крім цього, протягом трьох років у Поліському національному університеті реалізовували проєктЄвропейського Союзу Еразмус+ Жан Моне модуль «Аграрна політика ЄС». Його мета – отримання, засвоєння і розповсюдження знань та інформаціїсеред студентів й викладачів щодо еволюційних засад, сучасного стану і перспектив розвитку спільної аграрної політики ЄС. Проєктну діяльність здійснювали викладачі факультету економіки та менеджменту–Тетяна Зінчук, Лариса Левківська, Олександр Ковальчук,Наталія Куцмус,Василь Шукалович.За цей час більше сотні слухачів засвоїли даний модуль, який включав 5 освітніх курсів по 20–24 годи кожен – «ЄС від витоків до стратегії «Європа 2020», «САП ЄС: досвід та сучасна модель», «Політика сільського досвіду ЄС», «Агробізнес ЄС», «Екологічне сільське господарство ЄС»,отримавши відповідні сертифікати. Перевагою освітнього модулю став процес впровадження у навчальні планиПоліського університетуоднойменних дисциплін. Результатом реалізації проєкту стали також підготовка і видання наукових публікацій, статей, колективних монографій, методичних рекомендацій та їх розповсюдження серед навчальних закладів України. Учасники проєктупровеликруглий стіл«Досвід спільної аграрної політики Європейського союзу для України», Міжнародну науково-практичну конференцію «Європейські уроки аграрної політики для України», інші.
«У нас вже є певні напрацювання, але, разом з тим, прагнемо розширювати можливості, змінюватися, інтегруватися, співпрацювати задля того, аби бути дійсно сучасним навчальним закладом європейського рівня, – додав Олег Скидан. – Переконаний, що наша дебютна участь у «Дні кар’єри ЄС» стане ще одним кроком на шляху до цього, а сам захід дозволить отримати необхідну інформацію та практичні рекомендації усім тим, хто, попри самоізоляцію, прагне професійного розвитку і зростання. Це молодь і усі зацікавлені особи, які дійсно хочуть дізнатися про новітні стандарти, за якими працюють вітчизняні підприємства і їх колеги в ЄС».
Роботу панельної дискусії «Вплив європейської інтеграції на формування системи професійного розвитку в умовах сучасних викликів» та проведення тренінгів у рамках «Дня кар’єри ЄС» в Інформаційному центрі ЄС Поліського національного університету модерувала завідувач кафедри міжнародних економічних відносин та європейської інтеграції Тетяна Зінчук.
«Такі заходи цьогоріч проходять у 15 містах України. Фактично ми стартували з 9 травня і вже тиждень у рамках відзначення Днів Європи в Україні проходять різноманітні вебінари, єврошколи, конкурси і безпосередньо «Дні кар’єри ЄС», – наголосила під час прямого включення спікер від Представництва Європейського Союзу, радниця Відділу з питань преси та інформації Представництва ЄС в Україні Вікторія Давидова. – Професійний розвиток починається з освіти і особливо актуально говорити про це в умовах реформування освіти на різних рівнях – від початкової до вищої. У контексті цього, ми пропонуємо не лише консультації, але й участь в програмах для співробітництва з країнами ЄС у сфері освіти і для професійного розвитку молодих підприємців. Передбачено можливості й для дорослих – конференції, навчальні поїздки, обмін досвідом, інтернет-платформи, семінари, тобто самоосвіта і «освіта протягом життя», що практикується в усьому світі і чого варто прагнути українцям».
Експерт з питань євроінтеграції, менеджер проєкту «Інформаційна підтримка мереж ЄС в Україні» Денис Черніков детально представив визначений Радою Європи список компетентностей, які необхідні наразі кожному, хто прагне професійного зростання. Йдеться про грамотність, цифрову компетентність, математику, науку, інженерію, технології, підприємництво, знання іноземних мов, громадянську позицію, а також особисту, соціальну та навчальну компетентність.

Також він презентував веб-ресурс, де оприлюднені результати моніторингу онлайн-вакансій з різних країн. Обравши певні показники, можна дізнатися про те, які професії та навики найбільш затребувані у тій чи іншій країні. Перші сходинки в цьому переліку займає англійська мова, а далі йде комп’ютерна грамотність, вміння працювати у команді, здатність аналізувати, проєктний менеджмент, ін. Не менш важлива здатність - вміння перекваліфікуватися, пройти перепідготовку і працювати в іншій сфері.

Генеральний директор ІП «Євроголд індестріз ЛТД» Михайло Шепетько з власного досвіду потужного підприємства, що працює тривалий час на європейському ринку, зауважив, що потрібно знати іноземну мову – «не лише англійську, а ще краще не одну англійську».
«Завдання перед нами усіма – створити, навчити, виховати такого кандидата, який був би бажаний на ринку праці, - каже Шепетько. – Для цього треба підключатися і освітнім закладам, і представникам бізнесу, а потенційним працівникам подбати про те, щоб володіти так званими «soft skills», отримувати практичний досвід ще під час навчання у профільних закладах освіти, відвідувати додаткові тренінги та курси за потребою. Молоді необхідне бажання розвиватися, отримувати додаткові знання поза лекційними аудиторіями, а ще бути готовим починати з базових речей, засвоювати кращі практики організації роботи на підприємствах, мати комунікативні навики, долати конфліктні ситуації, вчитися не просто будувати кар’єру, а реалізовувати прибуткові ідеї».
Ректор Поліського національного університету Олег Скидан нагадав, що у навчальному закладі з 2018 року перші в регіоні взялися реалізовувати пілотний проєкт з дуальної освіти, що включає стажування та подальше працевлаштування студентів на виробничих потужностях провідних підприємств. Дуальна форма здобуття освіти передбачає поєднання навчання осіб у закладах освіти з навчанням на робочих місцях на підприємствах, в установах та організаціях для набуття певної кваліфікації. Зараз в університеті вже діє Навчально-науковий центр дуальної освіти, підписано понад 30 угод про дуальне навчання з різними підприємствами та майже сотню меморандумів, а за дуальної формою освіти навчається півсотні студентів.

Комерційний директор ПАТ «Житомирський маслозавод» Володимир Трокоз зауважив, що на підприємстві проходять практику з подальшим працевлаштуванням студенти Поліського національного університету. Також він розповів про пошук партнерів для реалізації продукції, значну частину якої тепер доставляють в країни ЄС, адже їм зрозумілі смаки тамтешніх споживачів, зручна комунікація і логістика, є перспективи для збільшення експорту. Яким чином вдалося це все організувати – Трокоз поділився із учасниками «Дня кар’єри ЄС» у Поліському національному університеті.
Провідний фахівець із стандартизації, сертифікації та якості ТОВ «Органік стандарт» Василь Шукалович розповів, що за короткий період штат співробітників його організації збільшився з 12 до 50 осіб. При цьому, їх навчанням займалися безпосередньо після прийняття на роботу, зважаючи на те, що в Україні необхідних фахівців не готують. Загалом вони займаються сертифікацією вітчизняної органічної продукції, яка йде на експорт в ЄС.
«Це люди з певними базовими навиками і знаннями в агрономії, економіці, сільському господарстві, сертифікації, але повністю підготовлених і потрібних нам кадрів на ринку нема. Саме тому компанія взяла на себе освітню функцію і витрачає на це власні кошти. На підготовку йде кілька місяців, але по завершенню ми маємо тих, хто володіє компетенціями за трьома напрямками і може займатися інспекторською та аудиторською роботою, оцінюванням якості, забезпеченням трансакцій, митних процедур, - говорить Шукалович. – 70 % цінності фахівця – це вже згадувані «soft skills» - здатність працювати в команді, гнучкість, ініціативність, а в нашому випадку ще й специфічна сфера знань. Змінюються правила, технології, а тому й вимоги до працівників зростають».
У другій частині «Дня кар’єри ЄС» у Поліському національному університеті проходили відповідні онлайн-тренінги:
- «Людські ресурси як драйвер економічного розвитку об’єднаних територіальних громад в умовах євроінтеграції». Тренер: директор ГО «Агенція Гудвіл» Ілляс Ахметов.
- «Міжнародні програми та проєкти фінансової підтримки малого та середнього бізнесу». Тренер: заступник директора ГО «Агенція Гудвіл» Лариса Левківська.
- «Ефективний нетворкинг або як набувати, розширювати та закріплювати корисні зв’язки». Тренер: бізнес-тренер, засновник ГО «NetWork» Ілля Шелеменцев.
- «Перспективи зайнятості в агробізнесі в умовах нового інституційного середовища обігу сільськогосподарських земель». Тренер: професор кафедри міжнародних економічних відносин та європейської інтеграції Поліського національного університету Віталій Данкевич.
Довідково
Інформаційний центр ЄС в Поліському національному університеті – це:
- консультаційна допомога, інформаційний супровід, робота з інформаційними ресурсами ЄС, допомога у поданні та написанні заявок на гранти ЄС;
- просвітницько-інформаційні заходи (воркшопи, тренінги, лекції, семінари, презентації, дискусії тощо);
- пізнавально-розважальні заходи (День Європи, брейн-ринги, квести, модельні ігри тощо).

В Інформаційному центрі ЄС безкоштовно можна отримати:
- доступ до інформаційних ресурсів Представництва ЄС;
- достовірну інформацію про діяльність, проекти та програми ЄС;
- актуальну інформацію про можливості навчання, участі в наукових, молодіжних та інших програмах ЄС, а також про потенційних партнерів з країн ЄС – для розвитку міжнародного співробітництва;
- основні та офіційні документи, що публікуються та розповсюджуються ЄС;
- консультацію щодо написання грантових проектів та оформлення заявок на участь у різноманітних програмах ЄС.
У Інформаційному Центрі ЄС відбувається постійний моніторинг сайтів ЄС, пошук актуальних конкурсних програм, грантів, новин. Центр укомплектовано літературою про співпрацю України та Європейського Союзу. Список літератури поповнюється новинками, є навіть дещо цікаве для наймолодших. Ілюстраційні книжки, брошури, ігри зацікавлять будь-кого, а просторе і гарне приміщення дозволить насолодитися роботою в комфорті.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
04:33
19 квітня
15:15
16 квітня
19:20
15 квітня
Оголошення
21:35, 13 квітня
24
11:18, 17 квітня
12:22, 19 квітня
1
live comments feed...