• Головна
  • Житомирський інвестиційний фонд із підтримки малого та середнього бізнесу розпочав прийом заявок на фінансування
14:30, 21 лютого 2013 р.

Житомирський інвестиційний фонд із підтримки малого та середнього бізнесу розпочав прийом заявок на фінансування

20 лютого 2013 року. Житомирський інвестиційний фонд «Полісся» з підтримки малого та середнього бізнесу розпочав прийом заявок на виділення фінансування. Фонд «Полісся» став другим в Україні інвестиційним фондом з підтримки підприємництва, який створено українськими бізнесменами.

В основу роботи інвестфонду «Полісся» буде покладено модель успішно діючого більше року в Чернівецькій області венчурного інвестиційного фонду «Буковина». Ініціатором створення і основним інвестором «Буковини» став Голова Федерації роботодавців України Дмитро Фірташ.

«У 2013 році фонд «Полісся» планує профінансувати п'ять-сім проектів на суму близько одного мільйона гривень. Це ми плануємо, виходячи з досвіду роботи чернівецького фонду «Буковина», модель роботи якого ми взяли за основу», – сказав інвестор та ініціатор створення інвестиційного фонду «Полісся», Голова Житомирської міської організації роботодавців Олександр Онищук.

Фінансування інвестфонду «Полісся» буде спрямоване в першу чергу на реалізацію ідей житомирських підприємців і здійснюватиметься за двома схемами: пільгове кредитування та інвестування з дольовою участю. Вже діючі підприємства зможуть отримати на розвиток кредити до 320 тисяч гривень за пільговою ставкою від 10 до 15% річних. Автори бізнес-ідей можуть претендувати на отримання 50-80 тисяч гривень для створення бізнесу «з нуля». Підприємці-початківці, які реалізують свої бізнес-ідеї, стануть основними власниками створених підприємств, частка фонду в цих компаніях  складатиме до 49%. Отримані інвестфондом кошти від продажу частки в бізнесі та виплачені кредити спрямовуватимуть на фінансування нових проектів.

«Ми закликаємо житомирських підприємців, студентів долучитися до проекту і надсилати свої заявки на отримання фінансування. За наявності хороших пропозицій уже за два місяці фонд зможе профінансувати перші проекти», – зазначив Олександр Онищук. Він уточнив, що інвестиційний фонд проводить прийом заявок постійно.

Довідка. Створити систему підтримки малого та середнього підприємництва через інвестиційні фонди, сформовані за рахунок внесків бізнесменів, запропонував Глава Федерації роботодавців України Дмитро Фірташ. За його словами, завдяки таким інвестиційним фондам в Україні у найближчі 5 років може бути створено щонайменше 30 тисяч робочих місць. «Якщо ми з вами внесемо до фонду у своїй області по 20 або по 100 тис. гривень, ми допоможемо багатьом молодим хлопцям та дівчатам створити свій малий чи середній бізнес», – звернувся Дмитро Фірташ до делегатів з'їзду Федерації роботодавців України, який відбувся у листопаді 2012 року в Києві.
Найближчим часом інвестиційні фонди з підтримки малого та середнього бізнесу планують створити у своїх регіонах бізнесмени з Харківської, Сумської, Полтавської, Одеської та Львівської областей.

Більше інформації можна знайти на сайті Федерації роботодавців (  fru.org.ua/investicijnij-fond-bukovina, www.fru.org.ua/investicijnij-fond-polissya ), на персональному сайті Дмитра Фірташа (dmitryfirtash.com ), сторінці проекту фонду «Буковина» (dmitryfirtash.com/project/фонд_буковина), а також в соціальній мережі Facebook (facebook.com/fundbukovyna).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...