• Головна
  • Ігор Проценко: «Земля – основне національне багатство, і ніхто не має права її розбазарювати»
13:00, 22 лютого 2013 р.

Ігор Проценко: «Земля – основне національне багатство, і ніхто не має права її розбазарювати»

Прокурор Житомирської області провів розширене засідання колегії з питань додержання земельного законодавства при використанні і розпорядженні землями державної власності та прокурорської діяльності у цій сфері.

У роботі колегії взяли участь і виступили представники органів влади, контролюючих органів, прокурори міст і районів, прирівняні до них прокурори.

Відкриваючи роботу колегії, у вступному слові прокурор області Ігор Проценко відмітив, що упродовж останніх двох років спостерігається позитивна динаміка стосовно стану законності у сфері земельних відносин.

Проте належного рівня стану законності з даного, стратегічної важливості питання, ще не досягнуто. У першу чергу це стосується оформлення державних актів на заповідні території, землі лісового фонду, визначенням на місцевості прибережних захисних смуг водних об’єктів. Проблемним залишається і стан розрахунків суб’єктів господарювання за використання землі.

Прокурор області повідомив, що минулого року, за внесеними документами прокурорського реагування, попереджено незаконне надання земель на площі майже 4,3 тис га, державі повернуто понад 1900 га землі. А вже поточного року за актами прокурорського реагування попереджено незаконне надання 100 га, за судовими рішеннями повернуто 233 га землі, що є відображенням наявного стану законності.

Земля – основне національне багатство, одна з головних цінностей держави, і ніхто не має права її розбазарювати, - загострив увагу присутніх Ігор Проценко.

З аналізом стану додержання земельного законодавства при використанні і розпорядженні землями державної власності на колегії виступив заступник прокурора області Володимир Кобернюк. Він навів конкретні приклади порушень земельного законодавства, встановлених прокурорськими перевірками у діяльності органів влади та державного контролю.

На колегії загострено увагу на виконанні першочергових завданнях у даній сфері. Зокрема, у зв’язку з активною підготовкою нормативної бази до впровадження засад ринку землі, особливої уваги потребує додержання законодавства органами виконавчої влади з питань планування використання земель, виконання відповідних регіональних програм.

Актуальним є питання додержання законності при веденні землеустрою, дотримання суб’єктами земельних правовідносин режиму та цільового використання земель сільськогосподарського призначення, їх охорони, де першочерговим завданням є виконання науково-обгрунтованих сівозмін, збереження родючого шару ґрунту. На повсякденному контролі органів прокуратури - достовірність та повнота ведення державного земельного кадастру, додержання закону при видачі громадянам правовстановлюючих документів на земельні ділянки, раціонального використання державних коштів.

Відстоювання інтересів держави під час розгляду судами земельних спорів за позовами інших осіб, принципова позиція стосовно скасування у кожному випадку неправосудних актів судочинства, реального повернення земельних ділянок у державну та комунальну власність – має стати головними критеріями у діяльності прокурорів.

Підсумовуючи роботу колегії, прокурор області Ігор Проценко наголосив, що для забезпечення ефективності прокурорської діяльності у сфері земельних відносин необхідне комплексне застосування наглядових, представницьких та кримінально-правових засобів прокурорського реагування на порушення закону. Прокурор області закликав керівників державних органів використати усі надані повноваження, докласти максимум зусиль, аби не допустити порушень чинного законодавства у земельній сфері.

На колегії розроблено та прийнято конкретні заходи для поліпшення стану законності у земельних відносинах.

Оголошення
live comments feed...