• Головна
  • У першому кварталі поточного року до бюджету Житомира надійшло 660,5 мільйонів гривень
16:30, 3 червня 2020 р.

У першому кварталі поточного року до бюджету Житомира надійшло 660,5 мільйонів гривень

У першому кварталі поточного року до бюджету Житомира надійшло 660,5 мільйонів гривень

Про це сьогодні, 3 червня 2020 року, під час засідання виконавчого комітету Житомирської міської ради повідомила Діна Прохорчук — директор департаменту бюджету та фінансів міськради.

Такі цифри очільниця департаменту навела, коли розглядалося питання порядку денного «Про виконання бюджету Житомирської міської об’єднаної територіальної громади за І квартал 2020 року».

«В цілому надходження до бюджету Житомирської міської громади в першому кварталі поточного року становили 660,5 мільйонів гривень. Значну частину доходів складають доходи загального фонду 632,4 мільйонів гривень. Порівняно з плановими показниками, доходи загального фонду виконано на 87%. Порівняно з показниками до попереднього року, маємо виконання майже 19% вже у першому кварталі 2020 року», — відзвітувала директор департаменту бюджету та фінансів.

«В принципі, це доволі непоганий відсоток, вагома сума, чесно кажучи. Але, разом з тим, згідно прогнозуй плану, ми недоотримали суму майже 76 мільйонів гривень до місцевого бюджету.

Це пов’язано з тим, що у першому кварталі поточного року були заплановані більші доходи та видатки, які необхідно було здійснити та отримати. Зрештою, більш реальний показник, на який ми орієнтуємося, — все ж динаміка, порівняно з попереднім роком», — додає Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

«В цілому в бюджеті загального фонду, який є основною частиною фінансових надходжень у нашому бюджеті, запланований на 11%. Фактично саме це перевиконання, порівняно з попереднім роком, в першому кварталі 2020-го дало нам змогу забезпечити своєчасне виконання всіх заходів, пов’язаних з коронавірусною інфекцією і у квітні, і в травні поточного року. Фактично ось ця «фінансова подушка» дала нам можливість протриматися в ці скрутні часи, останніх два місяці, мається на увазі.

Станом на сьогодні, доходи за квітень та травень в Житомирі становлять 11-12%, стабільно тримаються на одному рівні. Наразі ж ми з оптимізмом ставимося до виконання як доходної, так і видаткової частини. Навіть з огляду на останні цифри, на актуальну статистику, є шанси виконати обидві ці складові на належному рівні. Разом з тим, не бачимо додаткових джерел, аби збільшити видаткову та доходну частини бюджету.

Резюмуючи все вищесказане, на сьогодні повністю забезпечене своєчасне фінансування всіх захищених, а також незахищених видатків, профінансовані всі видатки і капітального, і поточного характеру. Прошу схвалити звіт на розгляд сесії», — завершила Діна Прохорчук свій звіт, звертаючись до членів виконкому.

Сергій Сухомлин пояснює: «Простіше кажучи, аби житомирянам краще стало зрозуміло, фактично за квітень і травень ми недоотримали дохідної частини бюджету, яку очікували, у розмірі близько 70 мільйонів гривень. Це з огляду на те, якби ми мали динаміку в першому кварталі поточного року таку, яка була в аналогічний період у 2019-му. Це кошти, які ми могли б отримати і планувати фінансування бюджету розвитку. Але навіть від без цих коштів, ми впевнені, місто все ж буде працювати, не зупиняючись (ред. міський голова говорить про енергоносії, заробітні плати тощо).

Отож, вищезгаданий звіт було схвалено членами виконавчого комітету Житомирської міської ради.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#бюджет #житомиир #фінанси #звіт #виконком #житомирська #громада #отг #житомирщина
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...