• Головна
  • На Житомирщині швидку реформують в рамках чинного законодавства
09:13, 25 лютого 2013 р.

На Житомирщині швидку реформують в рамках чинного законодавства

Вже майже два місяці в області повноцінно функціонує «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Житомирської обласної ради, створений на виконання Закону України № 5081-VI «Про екстрену медичну допомогу», який вступив в силу 1 січня 2013 року.

- Сьогодні ведеться повноцінна робота служби, прогалин у переході Житомирщини на нові стандарти надання екстреної медичної допомоги в рамках впровадження медичної реформи немає, - розповідає головний лікар комунальної установи «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Анатолій Сова:

І зазначає, що розпочинати працювати за нових умов було не просто перш за все психологічно - не всі люди розуміли, які саме зміни їх чекають і як вони вплинуть на їх роботу, чи не буде скорочень робочих місць. Але побоювання виявились марними. Реформування екстреної медицини вже показує свої переваги, виклики швидкої допомоги розділені екстрені та не екстрені.

Так з початку 2013 року стало більше цільових викликів бригад. Це підтверджують дані статистики: у 2012 році за місяць в середньому було близько 40 тис. викликів, а у січні 2013 року – 29 тис. викликів. Швидка допомога більше не займається доставкою лікарів на операції, розвозкою працівників, доправленням до медичних закладів хворих, які можуть дістатися самостійно.

За півтора місяці роботи екстрена медична допомога виїжджала на всі виклики, жодному хворому не було відмовлено у приїзді. Настанови Президента України щодо стандартів доїзду швидкої допомоги в межах міста 10 хвилин, а по сільській місцевості – 20 хвилин, через погодні умови зими не в повному обсязі можливо виконати, але Центр докладає всіх зусиль, щоб виконувати ці стандарти. Так через засніженість доріг по районам коефіцієнт доїзду в межах двадцяти хвилин досягнуто в майже 80% випадків викликів екстреної медичної допомоги, по місту цей показник досягає позначки у 86%.

Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф в області до кінця року забезпечений паливно-мастильними матеріалами, медикаментами, які потрібні для роботи. Анатолій Сова висловлює вдячність за сприяння та допомогу керівництву області, головам районних облдержадміністрацій та міським головам.

Головними проблемами Анатолій Сова називає застарілий автопарк, дефіцит медичних кадрів та застарілість матеріально-технічної бази. В області планується з обласного бюджету закупівля автомобілів швидкої допомоги. Щодня в області заступає на роботу 102 бригади екстреної медичної допомоги.

Область потребує два реанімобілі класу С для дорослого та дитячого населення, які дадуть можливість забезпечити транспортування тяжких хворих до медичних закладів третього рівня. Ці реанімобілі повинні бути обладнані сучасними медичним обладнанням для того, щоб не було нетранспортабельних пацієнтів. Усіх хворих за необхідності потрібно доставляти до медичних закладів, забезпечивши кваліфіковану медичну допомогу в дорозі.

Жителі області повинні пам’ятати, що екстрена медична допомога викликається за звичним номером телефону «103». Сьогодні не існує кордонів між районами і за необхідності будь-яка вільна бригада екстреної медичної допомоги виїжджає за викликом. Такий підхід дає можливість констатувати те, що за час впровадження реформи з початку 2013 року всі виклики були прийняті та жодному хворому не відмовили у наданні екстреної медичної допомоги.

Довідкова інформація: 1 січня 2013 року набрав чинності Закон № 5081-VI «Про екстрену медичну допомогу», підписаний Президентом України 14 серпня 2012 року. Закон передбачає створення єдиної Системи екстреної медичної допомоги в Україні, у рамках якої шляхом реорганізації та об’єднання всіх існуючих підрозділів служб швидкої медичної допомоги, медицини катастроф і санітарної авіації створюється єдина потужна оперативно-диспетчерська служба.

Видано розпорядження голови обласної державної адміністрації Сергія Рижука щодо подальшого розвитку системи надання екстреної медичної допомоги. На сесії обласної ради 22 листопада 2012 року прийнято рішення про створення комунальної установи «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Житомирської обласної ради. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...