• Головна
  • У Житомирі вчитель створює музичні інструменти з металу та шкіри
17:00, 10 червня 2020 р.
Надійне джерело

У Житомирі вчитель створює музичні інструменти з металу та шкіри

У Житомирі вчитель створює музичні інструменти з металу та шкіри

Житомирянин Велеслав Постернак – вчитель англійської мови за фахом – за п’ять років створив близько 200 музичних інструментів із металу та шкіри. Нестандартні інструменти виготовляє разом з друзями. Про це йдется в сюжеті suspilne.media.

Велеслав Постернак каже, що попрацювавши п’ять років вчителем, зрозумів, що на цій посаді не реалізовує себе, тому почав працювати з металом, примушуючи його звучати.

"Постійно виготовляю інструменти – ідіофони різних моделей і видів; ханги, глюкафони і трубчаті ідіофони – їх я називаю "казкофонами". Трубчатий ідіофон виготовлений з трубок, налаштування класичне – 440 Гц. Цю частоту вважають цілющою для людини. Також є прототип чаші – одного з найдревніших інструментів, який має назву "Чаша, що звучить". Вона виготовлена зі звичайного металу, звукові вібрації у ній йдуть від тертя", – каже Велеслав Постернак.

Першим інструментом, який він створив, був варган.

Велеслав Постернак: "Варган відтворює звуки природи. Цей інструмент поширений в цілому світі, у різних народів він називається по-різному. Загалом, є більше 100 різних назв. Хомус – це в Якутії, кобиз – в Казахстані, варган – російська назва, дримба – українська назва".

Над створенням інструментів Велеслав Постернак працює на своєму подвір’ї разом з друзями.

Владислав Борецький, друг Велеслава: "Ми і самі граємо на цих інструментах. Навчитися грати на них нескладно. Головне – мати смак і хист до музики".

Серед близько 200 інструментів в колекції майстра є і такі, що виготовлені не з металу.

"Є зі шкіри. Найдревніший інструмент – бубон або рамочний барабан. Наші предки робили такі бубни з давніх-давен. Є така легенда, що це перший інструмент, який винайшла людина. З його допомогою вона хотіла відтворити перші звуки, які чула. Це звук биття серця матері", – розповів Велеслав Постернак.

Авторка: Антоніна Тугас

Камера: Віктор Підвисоцький

#житомир #вчитель #виготовлення #створення #музичні #інструменти #метал #шкіра
Оголошення
live comments feed...