• Головна
  • ОСББ житомирської громади відшкодують відсотки за кредитами, залученими у межах програми «Енергодім»
14:30, 17 червня 2020 р.
Надійне джерело

ОСББ житомирської громади відшкодують відсотки за кредитами, залученими у межах програми «Енергодім»

ОСББ житомирської громади відшкодують відсотки за кредитами, залученими у межах програми «Енергодім»

Порядок здійснення відшкодування з місцевого бюджету відсотків за кредитами, залученими ОСББ, які беруть участь у Програмі підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «ЕНЕРГОДІМ» затверджено сьогодні, 17 червня, під час засідання виконавчого комітету Житомирської міської ради, повідомляє її пресслужба.

Документ було розроблено департаментом економічного розвитку міської ради з метою стимулювання впровадження енергоефективних заходів у багатоквартирних житлових будинках, скорочення споживання паливно-енергетичних ресурсів населенням, а також популяризації економічних, екологічних та соціальних переваг енергозбереження.

«ЕНЕРГОДІМ» - це програма часткового відшкодування витрат наздійснення комплексних технічних рішень з енергоефективності в багатоквартирних будинках. Зазначену Програму реалізує Фонд енергоефективності. Про початок партнерства Житомирської міської ради та Фонду енергоефективностібуло оголошено 11 лютого 2020 року.

«Енергомодернізація житлового сектору – один із пріоритів діяльності міської ради. Адже, в результаті реалізації проєктів з енергоефективності співвласники таких будівель можуть не лише заощаджувати кошти на комунальних послугах, а й підвищити рівень комфорту свого життя, - коментує директор департаменту економічного розвитку міської ради Микола Костриця. - Прийнятим рішенням затверджено механізм, завдяки якому місцеві ОСББ, що беруть участь у Програмі «ЕНЕРГОДІМ» зможуть отримати відшкодування суми фактично сплачених згідно з кредитним договором відсотків, але не більше ніж за 18 місяців користування кредитом. Оскільки, реалізація енергоефективних проєктів та отримання компенсації від Фонду енергоефективності може зайняти тривалий час, така підтримка є необхідною об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків».

Отже, за затвердженим Порядком для отримання відшкодування відсотків за кредитами ОСББ – учасникам програми «ЕНЕРГОДІМ» необхідно звернутися до управління муніципального розвитку Житомирської міської ради із заявою про резервування коштів, у якій мають бути зазначені орієнтовні умови кредитування. При цьому обов’язково необхідно додати копію повідомлення про схвалення Фондом енергоефективності заявки на участь у програмі «ЕНЕРГОДІМ». З урахуванням прийнятих від ОСББ заяв, виконавчим комітетом Житомирської міської ради буде укладено договори з банками, з якими планують укласти кредитні договори ОСББ. Після даного етапу уповноважена особа ОСББ укладає кредитний договір. Відшкодування відсотків по кредиту ОСББ здійснюватиметься на підставі договору, укладеного між ОСББ та виконавчим комітетом Житомирської міської ради.

Житомир став другим містом України, яке отримало нагороду, успішно пройшовши міжнародну сертифікацію за системою «Європейська енергетична відзнака» (ЄЕВ).

Детальну інформацію про Програму «ЕНЕРГОДІМ» переглянути можна за посиланням: http://bit.ly/2TVkaNi

#житомирщина #житомир #осбб #жкг #комунальники #міська #рада #житомирська #область
Оголошення
live comments feed...