• Головна
  • На Житомирщині прикордонники здійснюють щоденний контроль радіаційного фону
16:00, 17 червня 2020 р.
Надійне джерело

На Житомирщині прикордонники здійснюють щоденний контроль радіаційного фону

На Житомирщині прикордонники здійснюють щоденний контроль радіаційного фону

Житомирщина та Київщина території України, які зазнали найбільшого впливу радіаційного забруднення в наслідок аварії на Чорнобильській АЕС.

Ділянка держаного кордону, недоторканість якої забезпечує персонал Житомирського прикордонного загону, знаходиться якраз в межах цих областей. Прикордонники щоденно несуть службу на так званих «забруднених територіях» та безпосередньо здійснюють охорону майже 143 км тилової межі зони відчуження.

Держприкордонслужба через розвиток міжнародної співпраці постійно вдосконалює складові системи виявлення та припинення спроб незаконного переміщення через державний кордон радіоактивних речовин та ядерних матеріалів. Поряд з цим, будучи соціально відповідальною установою, відомство забезпечує підтримання безпечних умов служби персоналом. Прикордонники, використовуючи новітні прилади, проводять постійний контроль рівня іонізуючого випромінювання транспортних засобів та вантажів, які прямують в Україну, а також здійснюють моніторинг радіаційного фону територій розташування підрозділів, шляхів руху та місць несення служби прикордонних нарядів.

Заходи контролю здійснюються з використанням стаціонарних комплексів автоматизованого контролю "TSA" і "Янтар", які проводять сканування транспорту в пунктах пропуску без їх зупинки забезпечуючи комфорт, безпеку і швидкість перетину кордону громадянами, мобільних автоматизованих радіаційних комплексів "МАРК", а також переносних дозиметрів – "ДКГ-21М", "ДКС-02ПН «Кадмій»", "МКС-УМ" та гама-спектрів "МКГ-АТ1321", які використовуються персоналом під час служби. Окрім цього особовий склад загону забезпечений сучасними захисними костюмами "ІЗК-А" та протигазами "Promask".

Нагадаємо, що обладнання для виявлення ядерних матеріалів і радіоактивних речовин було отримано за рахунок міжнародної технічної допомоги. Також міжнародні партнери забезпечили навчання персоналу з використання та обслуговування вказаних засобів.

Пресслужба Житомирського прикордонного загону

Державної прикордонної служби України

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#прикордонники #вимірювання #радіація #радіаційний #фон #житомирщина #прикордонники #житомирський #загін
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...