• Головна
  • Перевіряючих житомирських підприємців контролюватиме прокуратура
15:25, 27 лютого 2013 р.

Перевіряючих житомирських підприємців контролюватиме прокуратура

У прокуратурі під головуванням прокурора області Ігоря Проценка відбулось розширене засідання колегії, на якій обговорено стан забезпечення конституційних засад підприємницької діяльності органами державної влади, правоохоронними органами та наглядової діяльності органів прокуратури з цих питань.

У роботі колегії взяли участь і виступили керівники органів державної влади, правоохоронних і контролюючих органів, прокурори міст і районів, прирівняні до них прокурори.

У вступному слові прокурор області Ігор Проценко підкреслив, що Президент України неодноразово наголошував на негайному припиненні неправомірного тиску на бізнес з боку органів державної влади, державного контролю і правоохоронних органів, а також запровадженні максимально сприятливих умов для вільного та цивілізованого підприємництва. Генеральним прокурором України забезпечення конституційних засад підприємницької діяльності визначено одним із пріоритетів у здійсненні наглядової діяльності органів прокуратури.

Прокуратурою області проведено відповідні перевірки в порядку нагляду за додержанням та застосуванням законів, у ході яких встановлено численні випадки необґрунтованого втручання правоохоронних та контролюючих органів у діяльність суб’єктів підприємництва.

При тому, що в області зареєстровано 82 тисячі суб’єктів підприємництва, впродовж минулого року 15-ма органами державного контролю проведено більше 50 тисяч перевірок. Чверть з них – позапланові та в більшості випадків є неефективними, безрезультативними, а інколи взагалі - безпідставними.

З аналізом стану законності у цій сфері виступив перший заступник прокурора області Анатолій Чумаченко. Він зауважив, що вжитими прокуратурою області організаційними заходами вдалось значно зменшити кількість випадків безпідставного втручання у підприємницьку діяльність. На вимогу прокуратури області з планів-графіків перевірок органами державного нагляду виключено близько 200 суб’єктів підприємництва.

Однак, попри проведену роботу, в області ще продовжують мати місце факти неналежного виконання вимог чинного законодавства уповноваженими державними органами.

Серед найпоширеніших порушень, виявлених органами прокуратури – проведення невиправдано великої кількості перевірок, порушення законодавства при підготовці направлень на перевірки, недотримання строків їх проведення, неправомірне застосування до підприємців заходів адміністративного впливу та фінансових санкцій. Також непоодинокими є випадки проведення контролюючими та правоохоронними органами перевірок за відсутності правових підстав і необґрунтованого призупинення діяльності суб’єктів господарювання.

Усього впродовж минулого року, за документами прокурорського реагування, до відповідальності притягнуто 150 посадових осіб органів державної влади та контролю, правоохоронних органів.

Підсумовуючи роботу колегії, прокурор області Ігор Проценко наголосив, що забезпечення максимально сприятливих умов для підприємництва - питання державної ваги, а тому додержання законності при здійсненні перевірок підприємців є справою професійної честі правоохоронних та контролюючих органів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...