• Головна
  • Розпочинається сезон збору диких ягід та грибів! Будьте пильними!
13:30, 23 червня 2020 р.
Надійне джерело

Розпочинається сезон збору диких ягід та грибів! Будьте пильними!

Розпочинається сезон збору диких ягід та грибів! Будьте пильними!

Шановні Громадяни! З початком сезону збору диких ягід та грибів, трапляються випадки недотримання особами вимог законодавства України з прикордонних питань під час збору так званих «дикоросів».

Громадяни, не звертаючи уваги на проведену прикордонниками інформаційну роботу та попередження, в пошуках ягід, як правило свідомо, порушують державний кордон та не дотримуються правил прикордонного режиму.

В зв’язку з цим Житомирський прикордонний загін інформує, що у відповідності до Постанови Уряду від 27.07.1998 року № 1147 «Про прикордонний режим» громадяни України, які в’їжджають у прикордонну смугу та контрольований прикордонний район, перебувають, проживають або пересуваються в їх межах лише на підставі документів, що посвідчують їх особу.

Додамо, що прикордонниками, які ефективно захищають українській кордон, по всій лінії державного рубежу встановлено інформаційно-попереджувальні знаки «Увага! Державний кордон України прохід заборонено» та прикордонні стовпи, що наочно допомагає усвідомити про підхід до державного кордону.

Нагадаємо, про відповідальність за порушення вимог прикордонного законодавства:

- порушення статті 202 КУпАП «Порушення прикордонного режиму, режиму в пунктах пропуску через державний кордон України або режимних правил у контрольних пунктах» тягне за собою накладення штрафу на громадян від семи до десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 119 грн. до 170 грн);

- порушення статті 204-1 КУпАП «Незаконне перетинання або спроба незаконного перетинання державного кордону України» тягне накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1700 грн. до 3400 грн.) або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб. Дане порушення вчинене групою осіб або особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню передбачає накладення штрафу від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3400 грн. до 8500 грн).

Окрім цього, відповідно до законодавства Республіки Білорусь за порушення державного кордону наступає, як адміністративна так і кримінальна відповідальність.

Зауважимо, що впродовж минулого сезону збору дикоросів прикордонниками було в 272 випадках повернуто від державного кордону 2467 осіб, з яких 268 діти та в 32 випадках притягнуто до адміністративної відповідальності 103 особи.

Прикордонники Житомирського прикордонного загону застерігають громадян бути уважними та не допускати порушень законодавства України.

Прес-служба Житомирського прикордонного загону

Державної прикордонної служби України

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#дикороси #прикордонники #житомирщина #область #житомирська #прикордонний #режим
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...