• Головна
  • В Житомирі хочуть заборонити секонди
09:22, 28 лютого 2013 р.

В Житомирі хочуть заборонити секонди

Ще місяць тому житомиряни ламали ескалатор і вибивали двері у магазинах секонд-хенду у день оновлення товару, а вже через місяць можуть взагалі залишитися без дешевого одягу з Європи.

Днями в Раді нардеп зареєстрував законопроект «Про заборону оптової і роздрібної торгівлі, крім комісійної, старих текстильних виробів, одягу та взуття», який фактично забороняє секонди та ввезення вживаних речей із-за кордону. Депутати таким чином хочуть змусити українців купувати вітчизняні речі і підтримати вітчизняного виробника, але більшість покупців секондів впевнені, що їх просто залишать голими.

На речах з секонду «нагрівають руки» всі, кому не лінь

- Раніше люди дійсно недовіряли речам, які були у вжитку і привезені, як нам кажуть, з Європи, але ви подивіться скільки за останні два роки в місті відкрилося магазинів секунду і у всіх постійні черги. Розгрібають все і я не повірю, що там лише перекупщики, - каже житомирська студентка, яка разом з подругою ходить за дешевими речами вже два роки. – Я в секунди почала забігати, коли стала студенткою, бо за стипендію нових речей собі не дозволиш, а тут все в рази дешевше і якщо знати всі «точки», то можна вихопити нові речі з цінниками, які просто не купили в магазині. За кілька місяців роззнайомилася з продавцями житомирських секондів і вони мені дзвонять, коли є хороший товар. Дехто заради цього і влаштовується на роботу і має свій відсоток. Це бізнес, але на одних перекупщиках, які потім ці речі перуть і виставляють на продаж в інтернеті чи в своїх магазинах, його не побудуєш. Секонди потрібні звичайним людям. Поки туди не ходиш, то кривишся від запаху і засуджуєш тих, хто там одягається, але все проходить дуже швидко. Речі якісні, незаношені і дуже відомих марок, яких навіть не у всіх фірмових магазинах нашого міста відшукаєш. Що молоді треба? Ви навіть не уявляєте скільки серед офісних працівників і тих, хто їздить на власному авто, постійних покупців секондів. То тільки на словах, що секунд для бідних, а як почнуть закривати, то почнуть збирати такі мітинги, які Житомиру й не снилися.

На захист вживаного одягу можуть вийти на вулицю з протестами покупці 

На захист ношених речей готові виступити і продавчині секондів, бо абсолютно всі речі проходять через їх руки. Кажуть, перш ніж розвісити речі у ніч перед днем оновлення, ретельно оглядають речі і щоразу дивуються наскільки якісно вони пошиті.

В житомирські секунди потрапляють зовсім нові або залежані на складах речі

- Там продумано усе – всі застібки, ґудзики, етикетки, акуратні шви, підкладки, комірці. Це не тому, що я хвалю наш товар, бо так і є, - каже продавщиця Олена. – У нас на ринках нові речі вже такі, що часом вдягаєш і думаєш, щоб тільки не розлізлося на примірках. Наші вміють шити хороші речі, але везуть його за кордон, або продають за великі гроші. Все решта – неякісний Китай, який після закриття секондів завалить і магазини, і базари, бо люди ніколи не будуть купувати дорогі речі, а відмовлятися від їжі.

Олена погоджується, що багато речей потрапляють у мішки з товарами навіть не ношені, а прямо з складів чи прилавків магазинів. Такий залежаний одяг покупці вишукують, бо він з етикетками, запасними деталями і його можна вигідно перепродати чи навіть подарувати.

«Ми й надалі ведемося на вивіску «дешевий одяг» і дуріємо»

Втім, знаходяться серед житомирян і ті, хто принципово «за» заборону секунд-хендів, адже в нашій державі на дешевому одязі навчилися спекулювати.

- Після відео, де житомиряни біжать до входу у секунд, змінив свою думку про ці магазини. Треба бути людьми, бо одяг – це лише одяг, навіть який би він дешевий не був, - - обурюється 45-річний Сергій Іванишин. – Я і моя сім’я неодноразово заходили щось собі купувати, але тепер я їм заборонив і сам не ходжу. На нас вже почали наживатися, а ми й надалі ведемося на вивіску «дешевий одяг» і дуріємо. Чим більше будемо купувати одяг у секундах, тим краще даватимемо знати владі, що ми на більше й не претендуємо і готові доношувати після всього світу і їсти їхню «напічкану» хімією продукцію. Позакривають трохи цих магазинів, а то вже й так цих секондів більше, ніж продуктових магазинів. Дивлюся, вже навколо лише мого будинку чотири секунди.

«Вони не душать покупців секондів, вони душать їх власників»

Сергій каже, що на дешевому одязі, який в країну ввозять за копійки, окремі люди навчилися робити мільйони і по суті в кожному місті мережею секондів керує один бізнесмен, до якого все пливе. Поява такого законопроекту, на його думку, швидше просто пов’язана з розподіленням ринку і в кінцевому результаті власників секондів або змусять ділитися, або товар до них почне надходити по інших каналах, але за вищими цінами, встановленими «згори».

- Ви ж зрозумійте правильно, вони не душать покупців секондів, вони душать їх власників, а прикриваються вітчизняними виробниками. Ви мені покажіть мені, де ці виробники? Яке таке підприємство буде готове забезпечити одягом всю країну, - все давно розікрали, розвалили, а зараз бачать, що хтось викручується і тягнуть руки до них, - розповідає житомирянка Тетяна, яка тривалий час працювала у цій сфері, прізвища просить не вказувати, бо зараз має бізнес, не пов'язаний з одягом. – Якщо почнуться акції протесту проти законопроекту, то на вулицю підуть покупці і продавці, але ніхто вище світитися не буде. Розумієте, легше зробити видимість, що хтось турбується про народ і про те, що ми носимо, але на першому плані гроші, бо хтось почав заробляти трохи більше, ніж це передбачалося спочатку.

Житомиряни одноголосно проти закриття секондів

Ми традиційно спитали думку щодо заборони секунд-хендів наших читачів у соціальній мережі і виявилося, що попри різні варіації за їх закриття виступає дуже малий відсоток житомирян. Основна частина відкрито заявляє, що одягається в секонді і навіть, а ті, що там речей не купують принципово, так само не вважають, що єдиний вихід підтримати українського виробника - заборонити імпорт дешевого одягу з Європи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...