• Головна
  • Житомиряни не поспішають сплачувати податки за подарунки
13:57, 28 лютого 2013 р.

Житомиряни не поспішають сплачувати податки за подарунки

Житомиряни зобовязані сплачувати податки за подарунки, вартістю понад 573 гривні. Загалом в країні відповідна норма прописана в Податковому кодексі, але ні самі дарувальники, ні отримувачі подарунків не знають як правильно діяти у цьому випадку.

Фактично варіантів небагато: або платити податок, або ж ні, але тоді відповідні органи випишуть штраф. У будь-якому випадку, перш за все варто зберігати чек від подарунка, а ще краще передавати презент разом з ним.

За свята житомиряни назбирали подарунків, за які вже треба платити податок

Житомирянка Ірина Кам’яницька перераховує подарунки, які отримала в період новорічних свят, на День народження та День Всіх Закоханих. Каже, що за її власним спостереженням, як мінімум за п’ять подарунків податок платити б довелося, але оскільки серед її знайомих ніхто цього не робив, той сама не поспішає. Єдине, уточнює, який штраф їй загрожує у випадку, якщо українці все ж масово підуть ділитися з державою «радістю» за отримані подарунки.

За несплату податку штраф від 170 гривень

- Це стосується негрошових подарунків, - коментують нам у податковій нововведення. - За подарунки, дорожчі п’ятисот сімдесяти трьох гривень потрібно платити податок . Не потрібно звітувати перед податковою тільки про ті подарунки, які отримані від близьких людей. Наприклад, якщо батьки вручили презент дитині, чоловік дружині, або навпаки, а от якщо подарунки — від дяді і тьоті, брата і сестри, тоді поділитися з державою потрібно. Кодекс передбачає — людина повинна сама прийти в податкову, заповнити декларацію і заплатити від п’яти до сімнадцяти відсотків тієї суми, яка перевищила дозволену. Чим дорожче подарунок — тим більше і податок. За неподання Декларації передбачається штраф 170 гривень у випадку, якщо Податкова Служба України самостійно здійснює нарахування основної суми податку, яка підлягала сплаті до бюджету.

Мушицький Олександр, начальник ДПІ у Житомирі

- Оподаткування доходу, отриманого платником як подарунок регулюєтья п.174.6 ст. 174 Податкового кодексу України і оподатковуєтьяс за наступними ставками:

- за нульвою ставкою податку - вартість власності, що оподатковується членами сім’ї першого ступеня споріднення; грошові заощадження, поміщені до 02.01.1992р. в установи Ощадбанку СРСР;

- вартість власності, крім комерційної, інвалідами 1 групи або дітьми-сиротами - за ставкою 5% - вартість будь-якого об’єкта спадщини, що дарується (успадковується) спадкоємцями, які не є членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення;

- за ставками 15 (17)% - вартість будь-якого об’єкта, подарованого (успадкованого) нерезидентом.

Обов’язок щодо подання декларації про майновий стан і доходи та сплата податку на доходи фізичних осіб покладається на платника податку. Неподання або несвоєчасне подання декларації тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 грн., за ті самі дії, вчинені платником податків до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення , тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 1020 грн., а також передбачена адміністративна відповідальність згідно ст.164 - 1 Кодексу про адміністративні правопорушення. У разі якщо контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов’язання тягне за собою накладення штрафу у розмірі 25% суми зобов’язання, при повторному порушенні протягом 1095 днів – 50% суми зобов’язання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...