• Головна
  • На Житомирщині померла Лариса Грузська — колишня директорка обласного краєзнавчого музею
12:20, 30 червня 2020 р.
Надійне джерело

На Житомирщині померла Лариса Грузська — колишня директорка обласного краєзнавчого музею

На Житомирщині померла Лариса Грузська — колишня директорка обласного краєзнавчого музею

Сумну звістку сповістили у Фейсбук-спільноті музею.

«Житомирський обласний краєзнавчий музей із сумом повідомляє про смерть колишнього директора нашого музею, члена правління Національної спілки краєзнавців України, почесного краєзнавця України, відомого музеєзнавця та громадської діячки Лариси Петрівни Грузської.

Лариса Петрівна народилася 29 листопада 1953 р. у м. Бердичів Житомирської області. У 1976 році стаціонарно закінчила Київський державний університет ім. Т.Г. Шевченка, отримала диплом за спеціальністю «Історик, викладач історії та суспільствознавства». У тому ж році була прийнята на роботу до Житомирського обласного краєзнавчого музею науковим співробітником, а з 1979 року призначена заступником директора музею з наукової роботи. У 1989 році очолила музей, якому присвятила все своє життя.

На Житомирщині померла Лариса Грузська — колишня директорка обласного краєзнавчого музею , фото-1

З початку 1980-х років науковці музею під керівництвом Л.П. Грузської розпочали системне етнографічне дослідження регіону, що дозволило значно розширити етнографічну колекцію музею, провести детальне дослідження пам’яток матеріальної і духовної культури поліських районів регіону Житомирщини. Під її керівництвом було проведено реекспозиції у відділах-філіях та Центральному корпусі музею, а у 2014 відкрито Брусилівський історичний музей ім. І.І. Огієнка. Починаючи з 1990-х років постійно займалася організацією у Житомирі виставок з найкращих колекцій провідних музеїв України.

За розвиток музейної справи на Житомирщині Л.П. Грузська стала лауреатом премії ім. Героя України Михайла Сікорського, нагороджена почесними знаками Міністерства культури СРСР і Міністерства культури України та туризму України «За відмінну роботу», відзнакою «За заслуги перед Житомирщиною».

Колектив Житомирського обласного краєзнавчого музею висловлює щирі співчуття рідним і близьким Лариси Петрівни Грузської», — зазначається в публікації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#краєзнавчий #музей #смерть #загибель #колишній #директор #житомир #житомирщина #житомирська #область
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...