• Головна
  • В Житомирі СБУ та ІПН презентували книгу про невідомі документи з архівів спецслужб
17:00, 1 березня 2013 р.

В Житомирі СБУ та ІПН презентували книгу про невідомі документи з архівів спецслужб

У Житомирі відбулася презентація видавничої серії спільного українсько-польського видання «Польща та Україна у 30-х – 40-х роках ХХ століття. Невідомі документи з архівів спеціальних служб»

27 лютого ц.р. у м.Житомирі за участю представників спільної робочої групи Служби безпеки України та Інституту національної пам’яті Республіки Польщі (ІПН РП) відбулася презентація восьми книг науково-документального видання «Польща та Україна у 30-х – 40-х роках XX століття. Невідомі документи з архівів спеціальних служб».

Изображение 378

У презентації взяли участь Мартін Маєвський, начальник відділу Бюро надання доступу та архівізації документів ІПН РП (Варшава), Єжи Бєднарек, заступник начальника відділу Бюро освіти і публікації документів філіалу ІНП у м.Лодзь (РП), Іоанна Карбаж-Вілінська, працівник філіалу ІНП у м.Гданьськ (РП), Сергій Кокін, к.і.н., заступник начальника Галузевого державного архіву СБ України, представники польської громади області, викладачі та науковці вищих освітніх закладів міста, студенти й журналісти.

Изображение 419

Проект із підготовки багатотомного видання реалізується Службою безпеки України та Інститутом національної пам’яті РП ось уже сімнадцятий рік поспіль – із 1996 року. Головною метою видавничого співробітництва стала публікація російською, українською та польською мовами оригінальних документів, унікальних за своєю джерельною базою та змістовим наповненням. До видання увійшли донедавна «закриті» архівні матеріали радянських і польських спецслужб, які стосуються найболючіших, багато в чому контраверсійних, питань з історії України, Польщі та польсько-українських відносин.

Изображение 394

Відзначаючи важливість цього заходу, Сергій Кокін підкреслив, що першочергове завдання спільної робочої групи СБУ та ІПН РП — не давати оцінок чи інтерпретацій, а лише зробити доступними та зручними для читачів унікальні матеріали, які протягом десятиліть зберігалися в архівах органів держбезпеки під грифами секретності й раніше були недоступними. Зокрема, до 8-го тому цього видання під назвою «Великий терор: Польська операція 1937-1938» увійшли також документи архіву Управління СБ України в Житомирській області, які максимально висвітлюють технологію та специфіку «великого терору», беззаконня на прикладі злочинної діяльності тодішнього керівництва обласного управління НКВС.

Изображение 391

На завершення презентації члени українсько-польської робочої групи запевнили учасників заходу у продовженні роботи над наступними книгами цієї серії та висловили сподівання, що видавничий проект і надалі становитиме суспільний інтерес для усіх небайдужих до власної історії.

Изображение 358

 Изображение 344

 

 

Прес-група УСБ України

в Житомирській області

0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...