• Головна
  • Зарплатних боргів найбільше на державних підприємствах
авторский проект
15:26, 4 березня 2013 р.

Зарплатних боргів найбільше на державних підприємствах

авторский проект

Для вирішення проблеми погашення боргів із виплати заробітної платні було створено спеціальну обласну комісію. Нещодавно відбулося чергове засідання цієї комісії, де випливли не дуже приємні факти.
Проблемні підприємства
Торік зменшення боргів із виплати заробітної плати тривало впродовж 10 місяців. Проте з листопада загальна сума заборгованості збільшилася на 3,2 млн. грн., і, як наслідок, її сума у порівнянні до початку року зросла на 2,4 млн. грн., або на 20% та становила, згідно зі статистичними даними на 1 січня 2013 року, 13,9 млн. грн.
Таке збільшення пояснюється виникненням нових і зростанням існуючих боргів на державних та комунальних підприємствах. Зокрема, за підсумками минулого року, залишилися невиконаними розпорядження голови облдержадміністрації з цих питань в Андрушівському, Малинському, Новогорад-Волинському, Черняхівському районах, містах Житомирі, Бердичеві, Коростені, Малині.
Заступник голови Житомирської облдержадміністрації Ярослав Долгих зосередив увагу на двох державних підприємствах, на яких виникнення та зростання боргів із виплати заробітної плати відбулося через неефективне управління державним майном та бездіяльність керівників підприємств. Це Поліське державне підприємство геодезії, картографії та кадастру в м. Житомирі та Червоненський завод продтоварів в Андрушівському районі.
“Керівник області неодноразово надсилав звернення як до власника Поліського підприємства геодезії, так і до Урядових структур (Кабінету Міністрів України, Міністерства соціальної політики України). Директора неодноразово притягували до адміністративної відповідальності. Проти нього органами прокуратури було порушено кримінальну справу, за результатами розгляду якої судом прийнято рішення за службовий злочин позбавити керівника права обіймати керівні посади на 2 роки. Але він оскаржує це рішення у суді, і ми сподіваємося на справедливість по відношенню до працівників цієї установи”, – повідомив Ярослав Долгих.
Щоб владнати боргову ситуацію, слід вирішити на цьому підприємстві кадрове питання. Як відомо, директор Поліського підприємства геодезії надав графік погашення заборгованості, який склав і сам підписав. Відповідно до цього графіку отримати зароблене працівники підприємства зможуть через 11 місяців.
Червоненський завод продтоварів Андрушівського району не працює з травня 2012 р., заборгованість із заробітної плати щомісяця зростає і досягла 665 тис грн. Директор підприємства ігнорував виклики не тільки на засідання обласної, районної комісій, а й до прокуратури району. Відомо, що горе-директора зобов’язали погасити заборгованість із виплати заробітної плати до 1 липня цього року.
У Черняхівському комбінаті хлібопродуктів може спрацювати механізм, коли за рішенням господарського суду підприємство ліквідується, а борги із виплати заробітної плати через відсутність на ньому відповідних коштів і майна залишаються непогашеними. На комбінаті двомільйонний борг до Пенсійного фонду, що може призвести до соціальної напруги у колективі.
У лютому 2012 р. було утворено нове дочірнє підприємство – «Черняхівський елеватор», куди працевлаштували людей із підприємства-попередника. Фактично відбулася лише зміна назви підприємства, а боргові зобов’язання лишилися.
Зрушення почалися на комунальному підприємстві «Гранітненське» Малинського району. Майже щомісяця на засіданнях обласної комісії звітували про свою безпорадність директор, чиновники. Минулого року 4 рази підприємству виділялися кошти з місцевого бюджету на загальну суму, яка вдвічі перевищувала суму боргу із виплати заробітної плати, а заборгованість досі існує.
Обласна комісія запропонувала розірвати контракт з директором через його бездіяльність.
Прокуратура також слідкує  
До обласної комісії, яка займається вирішенням боргових питань, входять і правоохоронні органи.
За результатами перевірок додержання законодавства про оплату праці, прокуратура у 2012 р. порушила 16 кримінальних справ. До відповідальності притягнуто 54 посадові особи, 13 з яких – органів контролю. Врешті було виплачено 18 млн. грн. заборгованої зарплати.
З початку 2013 р. за матеріалами прокурорських перевірок зареєстровано три кримінальні провадження за ст. 175 (невиплата заробітної плати), внесено 13 подань про усунення порушень та відшкодовано 8,2 млн. грн.
Практика роботи владних структур та контролюючих органів свідчить, що з керівниками і власниками підприємств треба налагоджувати контакт і вчасно ставити відповідні завдання. Приклади такої співпраці є. Так, за результатами засідання обласної комісії по погашенню заборгованості із заробітної плати, яке відбулося 11 січня цього року, наступного дня керівником Лугинського держлісгоспу виплачено заборговану заробітну плату працівникам у сумі 150 тис. грн.

Зарплатних боргів найбільше на державних підприємствах, фото-1

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...