• Головна
  • Житомирська міліція вирішила підтримати право «Інформ-Ресурсів» брати космічну плату за штрафмайданчики
10:43, 5 березня 2013 р.

Житомирська міліція вирішила підтримати право «Інформ-Ресурсів» брати космічну плату за штрафмайданчики

Вчора ми повідомляли про житомирянина, який відмовився платити майже вісім тисяч гривень за простій його автівки на штрафмайданчику. Сьогодні міліція поширила прес-реліз, в якому наполягла а законності затримання авто і необхідності заплатити за послуги штрафмайданчику славнозвісного ДП "Інформ-Ресурси".

У прес-релізі, поширеному МВС говориться, що водій автомобіля «Ланос», житель обласного центру, був затриманий у січні 2013 працівниками ДАІ під час керування автівкою без посвідчення водія, вилученого у нього близько двох років тому у зв’язку зі скоєнням у Київській області дорожньо-транспортної пригоди. Єдиним документом, наданим інспекторам ДАІ, було тимчасове посвідчення на право керування автомобілем, термін дії якого давно закінчився.

Виявлене адміністративне порушення було чітко зафіксовано у адміністративних матеріалах, складених відповідно до ч.1 ст.126 (Керування транспортним засобом особою, яка не має відповідних документів на право керування таким транспортним засобом або не пред'явила їх для перевірки) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Автомобіль правопорушника було тимчасово затримано в порядку ст. 265-2 (Тимчасове затримання транспортних засобів) КУпАП та доставлено на спецмайданчик, про що було належним чином проінформовано його власника. У відповідності до зазначеної статті адміністративного законодавства плата відсутня за подання звернення щодо повернення затриманого транспортного засобу та його повернення.

Водночас п.12 Порядку тимчасового затримання та зберігання транспортних засобів на спецмайданчиках та стоянках, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17.12.2008 р. №1102 визначає, що «повернення тимчасово затриманого транспортного засобу, який зберігається на спеціальному майданчику чи стоянці, здійснюється за письмовим зверненням його водія, власника (співвласника) за умови оплати ним витрат, пов'язаних з транспортуванням та зберіганням такого транспортного засобу, та пред'явлення відповідного протоколу про адміністративне правопорушення».

Відтак, особиста незгода власника автомобіля «Ланос» із визначеними чинними нормативними актами щодо умов оплати послуг з доставки та зберігання транспортних засобів на спецмайданчиках і призвела до виникнення конфліктної ситуації, яку на даний час врегульовано.

Досвід Севастополя

Однак залишається відкритим питання наскільки обгрунтованою є плата за простій авта на штрафмайданчику. Минулого року в Севастополі штрафмайданчиками ДП "Інформ-Ресурси" цікавилась прокуратура.

Після численних публікацій вона перевіряла законність постановок авто на майданчик. А антимонопольний комітет взявся перевіряти обгрунтованість цін на послуги штрафмайданчика, яка сягала 150 гривень в день.

Житомирській прокуратурі та антимонопольному комітету варто перейняти ініціативу у своїх севастопольских колегі теж перевірити законність роботи штрафмайдаників у нашому місті.

ДАІ, куріння і інші питання

Також чомусь в УМВС забули пояснити, чому на території майданчику висять попереджувальні знаки ДАІ і які дії будуть вжиті щодо керівника в пальто, що курив попри забороняючі знаки

Житомирська міліція вирішила підтримати право «Інформ-Ресурсів» брати космічну плату за штрафмайданчики, фото-1

 

0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...