• Головна
  • Даішники взялись перевіряти роботу житомирских маршруток
14:03, 5 березня 2013 р.

Даішники взялись перевіряти роботу житомирских маршруток

В останні роки пасажирський вид транспорту набув бурхливого розвитку. Саме „маршрутки” – зручні, швидкісні, маневрені – дозволили розв’язати чимало транспортних проблем, зокрема в обласному центрі, інших містах, у сполученні між населеними пунктами. Пасажири вже встигли оцінити як “плюси” так і “мінуси”.

Оскільки пасажирські перевезення – справа досить вигідна, нині нею займаються багато організацій, підприємств різних форм власності, приватних осіб. Між ними існує жорстка конкуренція. Проте змагання за максимальну вигоду серед наших перевізників ще надто далеке від цивілізованих норм. Адже в результаті пасажир не виграє, як це мало бути за логікою, а програє. Причому, в жертву приносяться не тільки його комфорт і законні права, але й безпека.

Спробуйте в години “пік” відшукати хоча б одну маршрутку, в якій би наявність пасажирів відповідала технічним умовам і правилам. Звичайна практика – встановлення додаткових сидінь там, де конструктивно передбачені аварійні виходи, зменшення допустимих відстаней між пасажирськими кріслами, інші порушення. А саме головне – рівень роботи водіїв. Варто хоча б трохи проїхати за будь-якою маршруткою, щоб стати свідком зухвалого, небезпечного маневрування, перевищення швидкості, порушення правил проїзду перехресть, посадки та висадки пасажирів та багатьох інших “більших” і “менших” водійських гріхів.

Ще не так давно ті, кому довірялося перевезення пасажирів, заслужено вважалися серед водіїв своєрідною елітою, взірцем дисциплінованості. На жаль, нині це подекуди втрачається через нерозбірливість автовласників у гонитві за “дешевою робочою силою”.

«- Маршрутка може стати не лише зручним, а й безпечним засобом пересування, - говорить заступник начальника УДАІ УМВС України в Житомирській області Ростислав Андрощук. - Що для цього потрібно? Вимогливість і відповідальність. Насамперед, самих пасажироперевізників та водіїв, а також державних установ, якими здійснюється видача дозволів та відповідних ліцензій на право здійснення пасажирських перевезень та на яких покладено обов’язки здійснення державного контролю на автомобільному транспорті.»

Під час проведення цільових профілактичних заходів з 01 березня працівники ДАІ здійснюють перевірки як організацій, які надають послуги з перевезення пасажирів так і маршрутні транспортні засоби. Особовим складом Державтоінспекції було виявлено 140 порушень Правил дорожнього руху водіями пасажирського транспорту, в т.ч. 31 - перевезення пасажирів понад встановлену норму, 33 – керування технічно несправними транспортними засобами, 8 – порушень правил зупинки-стоянки, видано 9 приписів керівникам організацій різних форм власності.

Зі свого боку, Державтоінспекція постійно намагається забезпечити належний контроль у цій сфері. Адже йдеться про інтереси тисяч  пасажирів, тобто йдеться про те, що життя цих пасажирів кожної миті може опинитися в руках невмілого або такого, що не усвідомлює своїх дій водія.

Даішники взялись перевіряти роботу житомирских маршруток, фото-1

 P2094702

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...