• Головна
  • Як на Житомирщині реалізовуватимуть Програму відновного правосуддя для неповнолітніх
10:30, 29 липня 2020 р.
Надійне джерело

Як на Житомирщині реалізовуватимуть Програму відновного правосуддя для неповнолітніх

Як на Житомирщині реалізовуватимуть Програму відновного правосуддя для неповнолітніх

Як уже повідомлялося, на Житомирщині ювенальними прокурорами у тісній взаємодії із правоохоронними органами, психологами та іншими фахівцями впроваджується Програма відновного правосуддя для неповнолітніх, які є фігурантами кримінальних проваджень та підозрюваними у вчиненні кримінальних правопорушень.

Так, днями прокурори відділу ювенальної юстиції прокуратури області взяли участь у засіданні робочої групи у складі в.о. директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та керівників структурних підрозділів цього центру, а також фахівців сектору ювенальної пробації Державної установи «Центр пробації» в області та адвоката-медіатора.

Робочою групою обговорено питання, що стосуються безпосереднього механізму співпраці, своєрідного алгоритму дій, а також практичні кроки для ефективної реалізації Програми, зокрема, проведення можливих заходів, спрямованих на розвиток особистості неповнолітніх, їх ресоціалізацію.

Ювенальний прокурор Людмила Кучер уточнила, що за наявності кримінальних проваджень стосовно неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінальних проступків та нетяжких злочинів, у разі отримання прокурорами згоди сторін на участь у Програмі, упродовж доби заяви та інформація щодо правової кваліфікації кримінального правопорушення передаються до Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги для організації проведення зустрічі між сторонами та посередником і прийняття рішення про застосування Програми.

Водночас, отримана від Регіонального центру інформація про позитивні зміни у поведінці неповнолітнього підозрюваного враховуватиметься прокурорами при прийнятті рішень про наявність підстав для його звільнення від кримінальної відповідальності.

На нараді наголошувалося на неодмінному дотриманні належних стандартів якості при наданні правової допомоги неповнолітнім та здійснення медіації сторонам конфлікту.

Серед запланованих робочою групою конкретних заходів - проведення тренінгових занять з програми для підлітків «Вибір до змін», а також з програми профілактики конфліктів та правопорушень серед учнівської молоді «Будуємо майбутнє разом».

Нагадаємо, за попереднім прогнозом застосування відновного правосуддя для неповнолітніх Житомирщини виведе майже 40 підлітків із кримінального провадження.

Довідково. Проект «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину» впроваджується відповідно до спільного наказу Генерального прокурора України та Міністра юстиції України. Пілотний проект розпочато із січня минулого року у шести областях. Із квітня цього року Програма впроваджується у решті областей, у тому числі і на Житомирщині.

Пресслужба прокуратури Житомирської області

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#прокуратура #житомирщина #житомирська #область #програма #відновне #правосуддя #неповнолітні
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...