• Головна
  • Житомирська міська рада виділила кошти на розробку програми за контролем повітря
09:30, 1 серпня 2020 р.
Надійне джерело

Житомирська міська рада виділила кошти на розробку програми за контролем повітря

Житомирська міська рада виділила кошти на розробку програми за контролем повітря

Житомирська міська рада виділила кошти на розробку програми за контролем повітря100 тис. грн. – таке фінансування передбачене на розробку Програми державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря в Житомирській міській об’єднаній територіальній громаді та її стратегічної оцінки.

У депутатському корпусі кажуть: у Житомирі за 5 років було досить багато зроблено у галузі екологічних і енергоощадних проблем. Тож пропонують поставити датчики у центрі міста та навколо нього на територіях, приближених до промислових районів для того, щоб контролювати якість повітря. Необхідно вивчити цю проблематику і побудувати систему моніторингу. Також це питання слід відпрацювати з науковцями, щоб містяни в онлайн-режимі могли бачити, як відбуваються зміни і що ще необхідно робити.

«Поряд з цим попросити супутні ОТГ встановити такий же постійний моніторинг. На основі цих даних планувати програми по озелененню, покращенню екологічної ситуації, пропонувати підприємцям-промисловцям, щоб системи очистки води покращувались. Робити певні процеси на основі реальних даних, незалежних. Поряд з цим надавати цю інформацію контролюючим організаціям, які за рахунок наших податків – як екологічна служба поставлена для того, щоб моніторити цю ситуацію.

Тому просив би вас, Сергій Іванович, просив би вас, колеги-депутати, не разово допомогти, а сьогодні просити надати протокольні доручення для того, щоб вивчити взагалі існування такої системи моніторингу саме на території Житомирської ОТГ – перше. Друге: імовірність, як ця система моніторингу може впливати на функціонування міста і мешканців. Дійсно, намагатися йти до того результату, який ми сьогодні анонсуємо, що Житомир – це зелене місто, Житомир – безпечне місто і Житомир – для житомирян», – наголосив депутат Житомирської міської ради Іван Мартинчук.

«Можливо, до цієї системи має бути і моніторинг води, і землі, і інших корисних копалин, якими ми фактично користуємося. Цю систему можна вивчити, досвід інших міст, в яких це існує. Я не кажу, що це повинно бути на наступну сесію чи, можливо, на новий бюджетний рік. Це дуже складна система, але яка може впливати реально і на основі цієї системи всі можуть контролювати цей процес і розуміти, що робити», – додав депутат Іван Мартинчук.

«Ми вже цим питанням займаємося досить багато часу. В Україні навіть не потрібно закуповувати імпортні станції. Є запорізький завод, який виробляє ці станції – вони сертифіковані. Вони дають параметри повітря по 20-ти показниках, не менше. Коштують відносно недорого і в онлайні передають всю інформацію. Після розробки цієї концепції ми вже перейдемо до реалізації на базі цих станцій, які треба закуповувати і встановлювати в місті», – розповів міський голова Сергій Сухомлин.

У середньому одна станція моніторингу якості повітря коштує від 50 до 100 тис. грн залежно від параметрів, які вона контролює, – підкреслюють у міській раді.

Джерело: ctv.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#контроль #програми #якість #повітря #дослідження #житомир #міська #рада #житомирська #область #житомирщина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...