• Головна
  • Портрети з фронту воїнів 30 ОМБр
17:30, 7 серпня 2020 р.
Надійне джерело

Портрети з фронту воїнів 30 ОМБр

Портрети з фронту воїнів 30 ОМБр

У Києві, в Музеї Шістдесятництва відкрито виставку дивовижних робіт відомої художниці Марини Соченко «Зродились ми великої години…».

Пані Марина малює на війні портрети наших героїв. Виставка – певний творчий підсумок поїздки в 30-ту і 93-тю бригади. Тут – 68 нових творів, майже всі експонуються вперше.

Вони товпляться у черзі – щоб художниця Марина Соченко зобразила їх на папері, увічнила в історії. Гамірливі, веселі, навіть пустотливі. Із задоволенням позують. Випала хвилька вільного часу – і воїни, ці загартовані й обпалені війною хлопці, чоловіки, на мить стали іншими: в уяві «переносяться» до рідних домівок, на береги річок та озер, у квітучі сади і затишні сквери, до милих, коханих, рідних людей. Так має бути, на портретах. Бодай трішки без війни. Без чорних хмар. Нехай всі бачать, які вони: красиві і мужні, надійні й турботливі, говіркі та скромні, відчайдухи й розважливі, мудрі та світлі, оптимісти й духовно багаті… Вони ще й великі у благородних вчинках – боронити країну. Наше воїнство, променисте лицарство.

Портрети з фронту воїнів 30 ОМБр, фото-1

Але ж війну не зітреш гумкою, не виведеш за рамки, не заштрихуєш. Вона якимсь невидимим чином прохоплюється то в погляді, то дає про себе знати у якійсь легкій зажурі чи втомі від життя без наступу і звільнення своєї землі від кремлівської наволочі, то споглядає окопно-пережитими роками, де і важкі бої, і гіркота втрат.

Портрети з фронту воїнів 30 ОМБр, фото-2

Подивіться уважно на ці портрети з тих рубежів, де солдати тримають землю так, немов зрослися з нею. Свою землю, нашу. Придивіться до їхніх посмішок, до ранньої сивини, до їхніх глибоких і виразних очей, по яких видно, що людина сповна спізнала фронтового життя-буття під кулями, снарядами, мінами… Запам’ятайте, закарбуйте в пам’яті. І це багато про що вам скаже.

Портрети з фронту воїнів 30 ОМБр, фото-3

– На мене справив величезне враження подвиг старшого лейтенанта, танкіста Артема Абрамовича, – розповідає Марина Соченко. – Він загинув у 2014 році в танку, прикриваючи побратимів. Намалювала портрет вже по смерті героя, зі світлини. Ви ж подивіться на його обличчя! Наче дитя. Сонячне! А вже воїн. Не поступився, не здригнувся. Знаю, що його мама довго-довго ходила в тому чорному від боїв полі, розшукувала синочка, свою кровиночку. Навіть діставалася тих нелюдів з колорадськими стрічками, все випитувала… А її Артемчик навіки зостався у тому танку… Ні, ні, не уявити собі той страшний материнський біль. Вже після того як я намалювала портрет Артема, його мама сказала мені: «Ви додали мені трішки життя».

Артем усміхається на портреті. Широка посмішка, щира, добра. І соняшники, багато соняшників. Броня, синьо-жовтий прапор. Чи замислюємося над тим, хто йде від нас, кого втрачаємо у цій борні з кремлівськими дикунами?

Вловити мить, передавши її на аркуші білого паперу дуже непросто, бо це ж у фронтових, екстремальних умовах, майже під обстрілами.

Але ти тішиш себе думкою, що перед тобою – воїн, якого, слава Богу, оминули кулі, якого дочекається сім’я; і ось він зараз спілкується з тобою, – передає свої фронтові, мистецькі настрої Марина Соченко. – Дуже переживаю, хвилююся за наших бійців, серце крається. Пішла б сама на війну, але, може, не стріляти, а бути там медиком…

Портрети з фронту воїнів 30 ОМБр, фото-4

Утім, її зброя – олівці, фарби, пензлики… Словом, фронтова творчість, яка дуже потрібна усім нам, усьому народові у піднесенні бойового настрою, згуртуванні нації на відсіч російській орді, в посиленні патріотичних засад, зрештою, це ще й прояв великої любові до України.

Дякуємо художниці Марині Соченко за дивовижні портрети наших воїнів.

30 окрема механізована бригада ім. князя Костянтина Острозького

За матеріалами Леоніда Фросевича, ukrreporter.com.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#30 бригада #житомирщина #житомирська #область #військові #зйомки #фото #виставка #портрети
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
Верховный
8 серпня 2020 р., 09:08
После начала войны, в которой 22 области Украины пытаются безуспешно победить пару мятежных областей своего же государства, призыв служащих в ВСУ стал привычным явлением. А точнее, трансформировался из обычного мероприятия по военной подготовке граждан в милитаристский конвейер по набору солдат для «благородной» миссии убийства «неправильных» граждан своей же страны.        Контрактники -- это типичные наёмники, судя по оплате их "услуг" по якобы "защите Родины". Просто это генетические отбросы эволюции, недостойные даже упоминания.   Они  пришли на Донбасс убивать местных жителей, разрушать их дома, заставлять забыть родную речь и принуждать к признанию Бандеры героем...
Останні новини
Оголошення
live comments feed...